Išieškotojų akiraty – ir susimokėjęs „skolininkas“

Nesusimokėjusių už atliekų išvežimą daugiausia Mažeikiuose. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Susimokėjęs mokesčius už atliekų tvarkymą vis tiek gali tapti skolininku ir sulaukti reikalavimo susimokėti skolą. Taip nutiko vienam mažeikiškiui, kuris sąžiningai ir laiku atsiskaitęs už paslaugas, gavo grėsmingą raštą. Nei Telšių regiono atliekų tvarkymo centras, nei skolų išieškotojai savo klaidos nepripažįsta.

Mokesčiai sumokėti

Į „Santarvės“ laikraštį kreipėsi Pakalupio kaimo gyventojas. Jis pasakojo, kad iš skolas išieškančios  įmonės „Gelvora“ gavo raštą, kuriame teigiama, kad jis yra skolingas UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC), nors visi mokesčiai buvo sumokėti. Vyras tą įrodė ir pateiktu mokėjimo patvirtinimu su čekiu.
Jis stebėjosi, kodėl centras taip neatsakingai elgiasi – žmogus, sąžiningai atsiskaitęs už paslaugas, yra priverstas įrodinėti, kad skolų neturi, važinėti į miestą, patirti kitų išlaidų.

Klaidų pasitaiko

TRATC rinkliavos skyriaus vadovas Antanas Vaišnoras, patikrinęs turimus duomenis, „Santarvei“ patvirtino, kad minėtasis centro klientas įmonei nieko neskolingas.
„Klientų duomenys siunčiami ir tvarkomi skolų išieškojimo bendrovėje „Gelvora“, todėl klaida gali būti iš jų pusės, kadangi žmogus skolos mums neturi“, – sakė specialistas, patvirtindamas, kad skolų išieškotojai galėjo supainioti kliento kodą.
Anot jo, kartais tokių klaidų pasitaiko. Vadovas minėjo, kad būna, jog pašto darbuotojai nuneša skolų išiekotojų pranešimus ne tuo adresu, o žmogus atidžiai nepasižiūri ir susimoka už kitus.
„Jei atsitinka klaida, ją būtinai atitaisome“, – patikino vadovas.
Centro direktoriaus pasiteiravus, ar žmogus gali tikėtis kompensacijos už patirtas išlaidas dėl bendrovės kaltės, gautas neigiamas atsakymas – bendrovė nėra numačiusi kompensacijų.
„Centro adresas, telefonas yra nurodyti ant sąskaitos, tiesiog žmogui tereikėjo pasiskambinti ir viskas būtų buvę išsiaiškinta“, – sakė specialistas.
Kaltę neigia
UAB „Gelvora“ rinkliavos skyriaus vadovas Antanas Vaišnoras atsisakė teikti kokią nors konkrečią informaciją apie šį atvejį dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo. Specialistas tvirtino netikintis, kad jie galėję padaryti klaidą.
„Jei ir pasitaiko tokių nesusipratimų, žmogui išsiunčiamas raštas, kad jis nėra skolingas“, – teigė A. Vaišnoras ir patikino, kad tokiu atveju niekas neturi mokėti ir skolos išieškojimo mokesčio.
Direktorius pridūrė, kad tokie raštai skolininkams yra siunčiami keletą kartų. Jei skola nesumokama, tada kreipiamasi į klientą (šiuo atveju – TRATC) ir jis renkasi, kokiu būdu ta skolą bandys išieškoti.

Daugiausia skolininkų – Mažeikiuose

TRATC rinkliavos skyriaus vadovas Antanas Vaišnoras „Santarvei“ teigė, kad nesusimokėjusių už atliekų išvežimą daugiausia Mažeikiuose.
„Pirmiausia skolas iš skolininko bando išieškoti „Gelvora“, bendrovė kelis kartus siunčia pranešimus, o jei žmogus piktybiškai nemoka, centras dėl skolos kreipiasi į teismą“, – apie nesumokėtų pinigų išieškojimą pasakojo direktorius.

Rytis SAVICKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto