Įsigalioja alkoholį masiniuose renginiuose ribojančios įstatymo pataisos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įsigalioja liepą Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, ribojantys alkoholio vartojimą masiniuose renginiuose.

Tarybos skatinamos būti blaivybės puoselėtojomis

Iki rugpjūčio 31 d. savivaldybių institucijos privalėjo priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.
„Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimais savivaldybių tarybos skatinamos būti blaivybės puoselėtojomis, siekti, kad visi jų savivaldybėse vykstantys renginiai vyktų nevartojant alkoholinių gėrimų, kad atėję į juos žmonės galėtų džiaugtis kultūra ir rodytų gražų pavyzdį jaunimui“, – yra sakiusi įstatymo autorė Seimo narė Rima Baškienė.

Gali drausti daugiau

Naujovės turėtų užkirsti kelią ne tik alkoholinių gėrimų prekybai renginiuose, bet ir neblaivių žmonių pasirodymui juose.
2015 m. gegužės 21 d. Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kad ne tik koncertų, teatro spektaklių, bet ir visų švenčių, masinių renginių, parodų bei kitų renginių, skirtų nepilnamečiams, metu nebūtų prekiaujama ir nebūtų vartojamas alkoholis.
Įstatyme nurodoma, kad savivaldybių tarybos turi teisę riboti ar uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais ne tik švenčių, masinių renginių, bet ir parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto