Įsigaliojo įstatymų pataisos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo lapkričio 14 dienos įsigaliojo Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27-ojo straipsnio pakeitimo įstatymas. Jo pataisos aktualios transporto priemonių ir priekabų savininkams.

Numatytos kelios pataisos

Įstatyme nustatytas ilgesnis – 180 dienų – terminas, per kurį privaloma pašalinti priežastis, dėl kurių buvo sustabdytas leidimas transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme (iki įstatymo įsigaliojimo buvo nustatytas 90 dienų terminas). Šis leidimas buvo anuliuojamas dėl dviejų priežasčių – jeigu transporto priemonei ar priekabai buvo pasibaigęs privalomojo draudimo galiojimas ir ji per šį laikotarpį nebuvo apdrausta iš naujo arba pasibaigęs valstybinės techninės apžiūros galiojimas.
Taip pat nustatytas ilgesnis – iki trejų metų – laikotarpis, kuriam pats transporto priemonės valdytojas gali sustabdyti leidimą transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme (iki įstatymo įsigaliojimo buvo nustatytas iki vienerių metų laikotarpis). Šis terminas gali būti pratęstas dar vieniems metams.

Taisykles patvirtins ministras

Įsigaliojus įstatymui, valstybės įmonei „Regitrai“ nebereikia grąžinti išregistruotos transporto priemonės valstybinio registracijos numerio ženklų. Šie ženklai pripažįstami negaliojančiais, už jų panaudojimo teisėtumą atsako transporto priemonės valdytojas.
„Kaip bus vėl įregistruojamos anksčiau išregistruotos transporto priemonės, laukiame vidaus reikalų ministro įsakymu patvirtintų taisyklių, šiuo metu transporto priemonės nėra išregistruojamos. Tikimasi, kad ši tvarka bus patvirtinta jau šį mėnesį ir planuojama, kad terminas bus pratęsiamas automatiškai“, – informavo VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto