Iškilminga šventė į mokyklas sukvietė rajono moksleivius

Sedos Vytauto Mačernio gimnazija. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=198 template=caption]Šiandien Rugsėjo pirmosios skambutis, kviečiantis į mokyklas, po vasaros atostogų subūrė tūkstančius rajono moksleivių.
Iškilminga šventė rajone tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis, o mokyklose mokiniai buvo sutinkami iškilmingomis kalbomis, dainomis ar net orkestrais.

Lydėjo orkestras

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos surengta Rugsėjo pirmosios – Mokslo ir žinių dienos šventė – prasidėjo anksčiausiai rajone.
Ankstyvą rytą šalia Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios susirinkę uniformuoti gimnazijos auklėtiniai stipriai spaudė gėles, o mažiausieji – tėvelių rankas. Mokinių veiduose atsispindėjo ir džiaugsmas, ir baimė: vieniems tai susitikimas su ilgai nematytais draugais, kitiems – žingsnis į visiškai naują ir nežinomą pasaulį.
Po šv. Mišių Sedos gatvėmis gimnazistus į mokyklą lydėjo Sedos pučiamųjų orkestras „Griaustinis“ su vadovu Kęstučiu Dvaržeckiu bei mokyklos vadovybe.

Šventė neilga

Jau per 40 metų moksleivius ugdančios Mažeikių Gabijos gimnazijos kieme vyko neilga, bet iškilminga šventė.

Gabijos gimnazija. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Penkiolika minučių trukusiame Rugsėjo pirmosios dienos minėjime šventinę kalbą pasakė gimnazijos direktorius Stasys Šiurkus, tradiciškai buvo sudainuotas mokyklos himnas, o po to gimnazistai pakviesti į klases, kur su į mokyklą grįžusiais jaunuoliais bendravo klasių auklėtojai.
Šventėje dalyvavę gimnazistai džiaugėsi, kad mokyklos kieme nereikėjo ilgai stoviniuoti ir klausytis, gimnazistų nuomone, ne visada įdomių ar aktualių kalbų.

Aplankė baigusieji

Šventiškai pasipuošusi Merkelio Račkausko gimnazija savo auklėtinius į gimnaziją kvietė vėliausiai iš visų rajono mokyklų. Sveikinimo kalbą gimnazistams sakė ne tik mokyklos vadovė, bet ir buvę auklėtiniai bei valdžios atstovai.

Merkelio Račkausko gimnazija. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė gražios šventės proga pasveikino mokytojus bei gimnazistus. Pirmokams direktorė palinkėjo daug gerų naujų patirčių, puoselėti bei gerbti mokyklos tradicijas. Antrokams vadovė priminė, kad šie metai ypatingi – jie rinksis savo gyvenimo kelią. Trečiokams, anot A.Žukauskienės, metai bus skirti pasitikrinti, ar teisingai pasirinko savo gyvenimo kryptį. Ketvirtokams direktorė palinkėjo siekti savo užsibrėžto tikslo.
Šiemet viena didžiausių rajono mokyklų rugsėjį pradeda su 716 mokinių bei 25 klasėmis.
Gimnazijos kieme buvo gausu ne tik naujokų, vyresnių klasių gimnazistų, bet ir netikėtų svečių – mokyklą aplankė ir prieš penkerius metus ją baigę  Romualdos Žilinskienės auklėtiniai.

[nggallery id=199 template=caption]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto