Iškviesti ugniagesius kai kam tampa pramoga

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį rajono ugniagesių gelbėtojų pagalbos šauktasi keturis kartus. Pareigūnai piktinasi žmonių neatsakingumu: du kartus jie buvo kviečiami neįsitikinus, ar tai būtina, kiti du skambučiai – apskritai melagingi. Už tai gresia administracinė atsakomybė.

Užteko pabudėti

Trečiadienį ugniagesiams gelbėtojams pranešta, kad Balėnuose iš namo veržiasi dūmai, viduje gali būti žmogus. Nuvykę nurodytu adresu vietos ugniagesiai įsitikino, kad pranešimas gerokai skiriasi nuo realybės: dūmtraukyje degė suodžiai, todėl gesinimo darbų neprireikė, užteko pabudėti, kol išdegė suodžiai.
Tą pačią dieną sediškiai ugniagesiai vyko į Rubikus, iš kur pranešta, kad dega kaminas. Ir čia susiklostė tokia pat situacija – ugniagesių autocisterna stovėjo gyvenvietėje tol, kol kamine išdegė suodžiai.
„Vadovaujantis priešgaisrinėmis taisyklėmis, sezono metu dūmtraukius būtina valyti kas trys mėnesiai, tą patį reikėtų padaryti prieš kūrenimo sezoną. Už šią taisyklių nesilaikymą skiriama administracinė bauda nuo 25 iki 250 litų. Tokiais kaip minėtieji atvejais, kuriuos priskiriame prie  nepagrįstų iškvietimų, neretai ir skiriame baudas. O tokių iškvietimų vien šiais metais jau buvo šeši“, – informavo Mažeikių rajono valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Narkus.
Pasak pareigūno, baudos nedidelės, tačiau iš kamino krintantys degantys suodžiai gali padaryti gerokai didesnių nuostolių – nuo jų gali užsidegti ne tik pats gyvenamasis namas, bet ir aplinkiniai pastatai.

Ugniagesius šokdino be reikalo

Du kartus ugniagesiams tą dieną buvo pranešta ir apie gaisrus, kurių iš tikrųjų nebuvo. Pirmiausia gautas pranešimas, kad Naftininkų gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, dega automobilis, tačiau apvažiavę aikštelę, degančios transporto priemonės pareigūnai neaptiko.
Pavakarę pranešta, kad Palnosuose dega namas. Nurodytu adresu išvyko net trys automobilinės cisternos, tačiau jokio gaisro gyvenvietėje nebuvo.
Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta atsakomybė už žinomai melagingą priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ar kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą, už tai gresia bauda nuo 300 iki 600 litų arba administracinis areštas iki mėnesio. Praėjusiais metais dėl šio pažeidimo mažeikiškiai policijos pareigūnai pradėjo 79 administracines teisenas.
Kai kuriais atvejais, kai melagingai pranešama apie didelį gresiantį pavojų ar nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar padaryta didelė turtinė žala, gresia ir baudžiamoji atsakomybė – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Praėjusiais metais Lietuvoje buvo užregistruotos 37 tokios nusikalstamos veikos, iš jų devyni – nusikaltimai.

One Reply to “Iškviesti ugniagesius kai kam tampa pramoga”

  1. lina parašė:

    Neisivaizduopju kokiam degradui reikia buti,kad be jokio reikalo skambyneti-gaisrinei?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto