Išmokų vaikams įstatyme – naujos išmokų rūšys

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas priėmė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimus, kuriais nutarta nustatyti naujas išmokų rūšis – išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui ir išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai.
Už naujas nuostatas balsavo 86 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 21 parlamentaras.

Auginančiam vaiką vienam iš vaiko tėvų, įtėvių ar vaiko globėjui mokslo ar studijų laikotarpiu ir 12 mėnesių po mokslo ar studijų baigimo, jeigu jis mokosi (mokėsi) pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja (studijavo) aukštojoje mokykloje pagal nuolatinę studijų formą, iki jam sukaks 26 metai arba, jeigu jis studijuoja (studijavo) doktorantūroje ar medicinos rezidentūroje, iki jam sukaks 30 metų (įskaitant ir akademinių atostogų dėl nėštumo laikotarpį), ir pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturinčiam teisės gauti vaiko priežiūros išmokos bus skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį. Ši išmoka bus mokama vaiko priežiūros laikotarpiu nuo vaiko gimimo dienos iki vaikui sukaks vieni metai.
Seimas taip pat įstatyme įtvirtino, kad, kai vienu metu gims du vaikai, bus skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį. Kai vienu metu gims daugiau kaip du vaikai, išmokos dydis atitinkamai bus didinamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžiu.
Naujos nuostatos įsigalios 2017 m. sausio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto