Įspėja apie laužų keliamus pavojus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Joninių šventės neįsivaizduojamos be laužų, tačiau pareigūnai įspėja juos kurti atsakingiau. Savaitgalį rajono ugniagesiams gelbėtojams apie deginamus laužus buvo pranešta du kartus.

Penktadienio vakarą Balėnų gyventojai pranešė, kad Plienakių gatvėje rūksta juodi dūmai, kas dega – nežino. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai nustatė, kad gyventojas 25 metrų atstumu nuo pastatų degino gamtinės kilmės atliekas. Po pastabos gyventojas laužą užgesino pats.
Šeštadienio rytą apie kaimyno deginamas šakas ir lapus pranešė iš Raselės 8-osios gatvės. Kol atvyko ugniagesių ekipažas, laužas jau buvo užgesintas.
Nors praėjusiais ir užpraėjusiais metais Joninių metu didelių incidentų dėl laužų neužfiksuota, pasak ugniagesių gelbėtojų, būtina laikytis atsargumo priemonių – laužus deginti ne arčiau kaip trisdešimt metrų nuo pastatų, nepalikti jų be priežiūros, atkreipti dėmesį į vėjo kryptį, ugniai išdegus, laužavietę užgesinti vandeniu.
Įspėjimus pateikė ir miškininkai – šiuo metu Mažeikių rajono miškuose yra ketvirtos klasės gaisringumas – tai reiškia, kad sąlygos gaisrams kilti yra palankios (tikimybė 30–60 procentų). Gyventojai raginami be būtinybės nežengti į miškus, nekūrenti laužų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto