Išrinkti savivaldybių merai

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Sekmadienį vykusiuose savivaldybių merų rinkimuose išrinkti šalies miestų ir rajonų vadovai. Be naujo mero, kaip ir tarybos, kol kas lieka tik Trakų rajonas, kuriame savivaldos rinkimai dėl gausių pažeidimų buvo anuliuoti.

Didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – rinkėjai pakartotiniame savivaldybių merų rinkimų balsavime pasirinko du naujus merus ir vieną jau vadovavusį. Vilniui vadovaus liberalsąjūdietis Seimo narys Remigijus Šimašius, Kaunui – judėjimo „Vieningas Kaunas“ lyderis verslininkas Visvaldas Matijošaitis. Uostamiestį ir toliau valdys dabartinis meras liberalsąjūdietis Vytautas Grubliauskas.
Šiaulių meru tapo visuomeninio rinkimų komiteto „Artūro Visocko nepartinis sąrašas“ vadovas A. Visockas. Panevėžyje taip pat laimėjo nepartinis – Rytis Mykolas Račkauskas, kurį iškėlė visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“.
Alytaus miesto meru dar pirmame ture išrinktas visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ lyderis Vytautas Grigaravičius, Akmenės rajono meru tapo socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas. Alytaus rajonui vadovaus konservatorius Algirdas Vrubliauskas, o Anykščių rajonui – liberalsąjūdietis Kęstutis Tubis.
Birštone, kaip jau skelbta, ir toliau dirbs socialdemokratė Nijolė Dirginčienė, tuo metu Biržų rajonas turi naują merą – juo tapo Respublikonų partijos kandidatas Valdemaras Valkiūnas.
Druskininkuose darbą tęsia ilgametis meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas, kuris laimėjo dar pirmame rinkimų ture.
Elektrėnams vadovauti išrinktas Liberalų sąjūdžio narys Kęstutis Vaitukaitis, Ignalinos rajone ir toliau valdo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – meru jau anksčiau išrinktas Henrikas Šiaudinis. Kaip žinoma, nesikeis ir Jonavos rajono valdžia – čia meru tapo socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius.
Joniškio rajono meru tapo Gediminas Čepulis iš Liberalų sąjūdžio, Jurbarko rajonui vadovaus pats išsikėlęs Skirmantas Mockevičius. Kaišiadorių rajone veikiausiai laimėjo konservatorius Vytenis Tomkus, tačiau šioje apygardoje balsai turėtų būti perskaičiuojami, nes V. Tomkaus konkurentas liberalas Romualdas Urmilevičius atsiliko vos 287 balsais.
Kalvarijos savivaldybės meru piliečiai išrinko Vincą Plikaitį iš partijos „Tvarka ir teisingumas“, Kazlų Rūdos rinkėjai pasitikėjo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) iškeltu Vytautu Kanevičiumi. Kelmės rajone išrinktas socialdemokratas Vaclovas Andriulis.
„Darbiečių“ tradiciškai valdomo Kėdainių rajono rinkėjai pateikė netikėtumą, meru išrinkę Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatą Saulių Grinkevičių. Analogišką smūgį Darbo partijai Lietuvos laisvės sąjunga sudavė ir Švenčionių rajone, kur ilgametį merą Vytautą Vigelį pakeis Rimantas Klipčius.
Klaipėdos rajone meru išrinktas socialdemokratas Vaclovas Dačkauskas, Kretingos rajone – konservatorius Juozas Mažeika. TS-LKD meras valdys ir Kupiškio rajoną – tai Dainius Bardauskas. Konservatoriai pozicijas išlaikė Lazdijų rajone – čia meru perrinktas Artūras Margelis.
Rinkėjų valia lėmė, kad Marijampolės meru taptų socialdemokratas Vidmantas Brazys. LSDP atiteko ir Mažeikių rajonas – meru išrinktas Antanas Tenys. Molėtų rajono meras buvo aiškus jau po pirmojo turi – tai konservatorius Stasys Žvinys. Neringai, kaip žinoma, vadovaus socialdemokratas Darius Jasaitis.
Pagėgių mero regalijomis puošis Virginijus Komskis iš partijos „Tvarka ir teisingumas“, Pakruojo rajone tai darys Saulius Gegieckas iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų). Plungės rajonui vadovaus liberalsąjūdietis Audrius Klišonis.
Prienų rajono meru išrinktas socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas, Radviliškio rajono rinkėjai pasitikėjo konservatoriumi Antanu Čepononiu. Raseinių rajoną valdys Algirdas Gricius iš Darbo partijos, Rietavą – liberalsąjūdietis Antanas Černeckis.
Rokiškio rajone abejonės dėl išrinktojo mero dar neišsklaidytos – socialdemokratas Antanas Vagonis šiame rajone laimėjo 384 balsų persvara, todėl biuleteniai veikiausiai bus perskaičiuojami. Ta pati situacija ir Šilalės rajone, tik balsų skirtumas čia dar mažesnis – vos 111. Kol kas meru įvardijamas konservatorius Jonas Gudauskas, tačiau jam ant kulnų mina „tvarkietis“ Vytautas Jucius.
Skuodo rajone situacija aiški – laimėjo Petras Pušinskas iš TS-LKD. Šakių rajone meru tapo Juozas Bertašius iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. „Valstiečių“ meras vadovaus ir Šiaulių rajonui – tai Antanas Bezaras.
Šalčininkų rajonas merą išsirinko dar pirmajame ture – tai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Zdislavas Palevičius. Šilutės rajone meru tapo „tvarkietis“ Vytautas Laurinaitis, o Širvintų rajono vairą perims „darbietė“ Živilė Pinskuvienė.
Dar vieną pergalę Liberalų sąjūdis iškovojo Tauragės rajone – čia meru išrinktas Sigitas Mičiulis. Telšių rajonas atiteko socialdemokratui Vytautui Kleivai. Ukmergės rajonui vadovaus Rolandas Janickas iš Darbo partijos.
Utenos rajoną ir toliau valdys socialdemokratas Alvydas Katinas, o Varėnoje bus pokyčių – čia persikels meru išrinktas liberalsąjūdietis parlamentaras Algis Kašėta. Vilkaviškio rajone meru tapo socialdemokratas Algirdas Neiberka.
Vilniaus rajone, kaip buvo aišku jau anksčiau, merės pareigas eis „lenkų“ atstovė Marija Rekst. Visaginui taip pat vadovaus moteris – šio miesto gyventojai savo vadove ir vėl norėjo matyti Dalią Štraupaitę iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų). Kaimyninis Zarasų rajonas meru išrinko socialdemokratą Nikolajų Gusevą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto