Išrinktos miesto bendruomenių tarybos

Nutarta Mažeikius padalinti į dvi dalis – išrinktos senamiesčio ir mikrorajono bendruomenių tarybos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į miesto seniūniją rinkosi mažeikiškiai, norėdami suformuoti vietos bendruomenių tarybas, kurios spręs, kaip paskirstyti iš valstybės gautas lėšas.
Nutarta Mažeikius padalinti į dvi dalis – išrinktos senamiesčio ir mikrorajono bendruomenių tarybos.

Trisdešimt tūkstančių litų – gyventojų reikmėms

Miesto seniūnas Šarūnas Armonas susirinkusiuosius supažindino su pagrindinėmis vietos bendruomenių kūrimo nuostatomis ir poreikiais.
Seniūnas paaiškino, jog šį susitikimą lėmė tai, kad seniūnijai skirta valstybės biudžeto lėšų (62 tūkst. litų), tad bendradarbiaujant su vietos bendruomene, reikės priimti sprendimus dėl jų panaudojimo, tenkinant viešuosius vietos bendruomenės poreikius. Pagal savivaldos nuostatas, tam reikia išrinkti vietos bendruomenės tarybą.

Tarybos „pasidalijo“ miestą

Mažeikiuose nuspręsta suformuoti dvi – senamiesčio ir mikrorajono bendruomenių tarybas.
Senamiesčio taryba buvo suformuota iš vienuolikos narių, pirmininku ji išsirinko Algimantą Paulauską, pavaduotoja – Aureliją Jurkuvienę, sekretore – Daivą Radvilienę.
Mikrorajono taryboje – penkiolika narių. Pirmininke vienbalsiai išrinkta Audronė Ūdraitė, pavaduotoju – Rymantas Štakonas, sekretore – Ingrida Sparnauskienė.
„Gaila, kad iš gana nemažo kviestųjų skaičiaus, susirinko tiek nedaug mūsų žmonių, turinčių pareigos jausmą ir jaučiančių atsakomybę už mūsų miesto gyvenimą. Tačiau tikiu, kad tai tik pirmas susirinkimas, o pradėjus dirbti, įsijungs vis daugiau mažeikiškių,“– įsitikinęs miesto seniūnas.

Laukiama pasiūlymų

Suformuotų tarybų vadovai nutarė: su pasiūlymais, kaip ir kur panaudoti vietos bendruomenėms valstybės skirtas lėšas, visi rinksis po Velykų savaitgalio.
Balandžio 11 d. miesto seniūnijoje posėdžiaus Senamiesčio taryba, balandžio 12 d. – Mikrorajono taryba.

8 Atsakymai į “Išrinktos miesto bendruomenių tarybos”

 1. Mažeikiškei parašė:

  Jaučiu, kad atsiliepė ta,kuriai reikėjo informuoti visuomenę dėl vyksiančio seniūnijoje susirinkimo.Nekaltinkite iniciatyvumu mažeikiškių.Nežinodamas niekur ir nenueisi……Dabar vėl abstrakčiai parašėte dienas. Kur valandos, susirinkimo vieta….

 2. mažeikiškė parašė:

  Gal ir išties per mažai buvo informacijos…Už tai dabar ateikite, kai bus siūlomų projektų svarstymai balandžio 11 ir 12 dienomis. Būkite iniciatyvesni, mažeikiškiai

 3. nieko naujo parašė:

  kai Savivaldybės ponai pajudina pasturgalius ir nuvažiuoja kažkur į Laižuvą, tuoj jų tinklalapyje paskelbiama, o kai informacija reikalinga visiems mažeikškiams – tyla.

 4. kuozna diena parašė:

  Nors kuozna diena sedziu prie pc ir skaitau straipsnius ,neuzmaciau ir as kur ir kada buvo raginami ateiti norintys miestelenai.
  Gal todel mazai ir atejo i ta susirinkima ,kad niekas nezinojo?

 5. Kur informacija parašė:

  Prašau paaiškinti per kokią informacijos priemonę buvu skelbiama, kad bus kuriamos bendruomenes.Seniūnas sugalvojo ir susikvietė savus žmones. Nebenorime, kad vadovautų darbuotojai iš seniunijos bei savivaldybes. Bendruomenių taryboms suvadovaus ir eiliniai mažeikiečiai be valdininkų.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Nemačiau kur buvo kviesti miestelėnai. Gal per TV ar laikraštį? Gal kiekvienas mažeikiškis buvo kviestas individualiai. Bet tai kai nėra lėšų, reikia klausytis. O ir pavardės LABAI girdėtos.

 7. R. parašė:

  Miestelėnam ne tik nuomonėm reikia dalintis, pakalbėt galim belekur. Reikia,kad būtume išgirsti… O noro klausytis nenupirksim.

 8. Petras parašė:

  O kaip bus paskirstyta ta suma 30 tukst. ? per puse – vienai ir kitai bendruomenei ar pagal gyventoju skaiciu ?
  truputi juokinga suma sakyciau,jei per puse padalinus gautusi 15 tukst,bendrijai.
  tai iseitu ,kad 1250 lt menesiui.cia vien tik kurui, telefono saskaitoms ir kanceliarinems prekems teuzteks:)
  As siulyciau uz tuos pinigus sukurti internetini puslapi,kur miestelenai galetu savo nuomonemis dalintis ,taip prisidedami prie bendruomenes sprendziamu reikalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto