Įstaigų vadovams – nauji atlyginimai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kaip ir kasmet, Savivaldybės taryba nustatė savivaldybės viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų  vadovų darbo užmokesčio dydžius bei patvirtino praėjusių metų veiklos ataskaitas. Trijų įstaigų vadovų atlyginimas didės, ligoninės direktoriaus – mažės net šešiais šimtais eurų.

S. Kakčiui neskirta dvidešimties procentų kintamoji atlyginimo dalis dėl neigiamų finansinių įstaigos veiklos rezultatų – praėjusiais metais nuostolis siekė net 419 tūkst. eurų.
Politikų nuomone, įstaigos vadovas ne viską padarė, kad rezultatai būtų geresni. 

Savivaldybei priklauso keturios viešosios sveikatos priežiūros įstaigos: Regioninė Mažeikių ligoninė, Mažeikių ir Sedos pirminės sveikatos priežiūros centrai bei Mažeikių greitosios pagalbos centras.

Vadovaujantis Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymu, gydymo įstaigų vadovų atlyginimas nustatomas vieniems kalendoriniams metams. Jis susideda iš pastoviosios ir kintamosios darbo užmokesčio dalių. Pastoviąją dalį lemia įstaigos gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčio vidurkis, kiek pajamų įstaiga per metus gauna iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, gydytojų ir slaugytojų užimamų etatų skaičius, kintamajai daliai esminės įtakos turi įstaigos veiklos rezultatas.

„Mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydis negali viršyti 20 procentų  vadovaujančiajam darbuotojui nustatyto mėnesinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies dydžio. Mėnesinio darbo užmokesčio kintamoji dalis negali būti nustatoma, jeigu praėjusių kalendorinių metų įstaigos veiklos finansiniai rezultatai yra neigiami, išskyrus atvejus, kai neigiami finansiniai rezultatai atsirado dėl sumažinto finansavimo ir (ar) dėl kitų aplinkybių, kurių viešųjų įstaigų vadovaujantieji darbuotojai negalėjo kontroliuoti, numatyti ir užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui“, – įstatymą pacitavo sprendimo projektą pristatęs Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Michail Norbutas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Įstaigų vadovams – nauji atlyginimai”

  1. Zenius parašė:

    Mazeikiai tai senienu bebrienu krsstas.

  2. Vardenis Pavardenis parašė:

    Jūs geriau pasidomėkite mažeikių šilumos tinklais ir kas ten vyksta, kaip ne proporcingai daug didėja gen. Direktoriaus atlyginimas, o kitų darbuotojų arba mazeja arba kinta daug mažiau. Nors pereita pilnai ant biokuro, tačiau rezultatai įmonės gan prasti, kodėl tai neviešinama?
    Buvo zadama daug investiciniu projektų, tvariai aplinkai ir gamybos efektyvumui skatinti, tačiau šikna nepajudinta bei rezultatų jokių nematyti ir apie projektus negirdėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto