Įstatymo raidė – prieš žmoniškumą?

Vienišų žmonių, benamių kapai dažniausiai prižiūrimi minimaliai, todėl tirkšliškiai sieks, kad jų kaimynas būtų perlaidotas į sutvarkytą šeimos kapavietę. Autorės nuotr.

Rajono savivaldybei priklausančiose kapinėse neprižiūrimos, apleistos, benamių, be artimųjų priežiūros likusios kapavietės skaičiuojamos šimtais. Praėjusį mėnesį jų sąrašas pasipildė mažiausiai dar viena kapaviete – Tirkšlių seniūnijoje mirė vyriškis, kuris neturėjo artimųjų, ir Savivaldybės lėšomis buvo palaidotas Geidžių kapinėse kaip benamis.
Ši situacija sukėlė gyventojų aistras: vienišas vyras buvo gana tvarkingas, turėjo namus, darbą. Be to, prižiūrėjo šeimos kapavietę Tirkšlių kapinėse, kur ir tikėjosi kada nors būti palaidotas.
Tirkšliškiai mano, kad dėl tokios situacijos kaltas vyraujantis biurokratizmas ir tai, jog įstatymo raidė tapo aukščiau už žmoniškumą.
Seniūnija su bendruomene pasiryžusi perlaidoti mirusįjį į šeimos kapavietę.

55-erių metų tirkšliškis buvo rastas negyvas gegužės 16-osios vakarą. Iškviesta policija, atliktos kitos tokiais atvejais reikalingos procedūros.
Gyventojų aistros kilo po to, kai juos pasiekė žinia, jog vyras palaidotas Geidžių kapinėse prie kitų mirusių benamių ir vienišų, artimųjų neturinčių mūsų rajono gyventojų, kurie laidojami Savivaldybės lėšomis.
Situacijai neabejingi tirkšliškiai kreipėsi į „Santarvės“ redakciją ir papasakojo šią istoriją. Skambinusi moteris tik geru žodžiu charakterizavo vyrą: pastaruoju metu gyveno vienas, ilgai slaugė sergančią, jau anapilin išėjusią mamą. Po mamos mirties liko gyventi jos sodyboje. Vyras nebuvęs girtuoklis, turėjęs darbą, tik artimųjų – ne. Todėl, jam mirus ir neatsiradus norinčiųjų jį laidoti, Savivaldybės lėšomis buvo palaidotas Geidžių kapinėse.
„Palaidotas kaip benamis, nors Tirkšliuose yra šeimos kapas, kuriame ilsisi ir jo mama, ir močiutė. Jis pats ir prižiūrėdavo tą kapavietę. Dėl tokios nepagarbos mirusiajam šurmuliuoja jį pažinoję Tirkšlių gyventojai“, – kalbėjo paskambinusi moteris.
Jos teigimu, benamių amžinojo poilsio vietos yra prižiūrimos kur kas prasčiau negu vienišos kapavietės bendrose kapinėse, nes dažnai jomis pasirūpina kapų prižiūrėtojai arba gretimas kapavietes prižiūrintys žmonės.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Įstatymo raidė – prieš žmoniškumą?”

  1. Vile parašė:

    Tirkšliškiai teisūs. Ir dar manau, kad tvarkingiausiai būtų netrurinčius artimųjų laidoti kolumbariumuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto