Įsteigtas pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas

VU Didysis kiemas. Nuotrauka iš Wikimedia archyvo

Lietuvoje veiklą pradeda paramos fondas „Vilniaus universiteto fondas“. Tai – pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas šalyje.

Lėšos bus investuojamos

Steigimo sutartį pasirašė pirmieji investuotojai – UAB „Ekspla“, UAB „Šviesos konversija“ ir verslininkas Alvydas Žabolis. Steigėjai į fondą investuoja 1 mln. eurų, o jų tikslas – suteikti ilgalaikę finansinę paramą, siekiant tvaraus Vilniaus universiteto konkurencingumo globaliame pasaulyje.
Fondo lėšos bus investuojamos, o iš investicinės grąžos gautos pajamos bus naudojamos tik Vilniaus universiteto projektams finansuoti, pirmuosius projektus siejant su gabiausių užsienio studentų ir profesorių pakvietimu į Vilniaus universitetą.

Modelis paremtas pasauline praktika

„Vilniaus universitetas, suvokdamas savo misiją, atsakomybę ir įvertindamas šiandienos iššūkius, ryžtasi modernioms reformoms. Šį fondą reikėtų vertinti kaip ilgalaikį procesą, truksiantį dešimtmečius ar šimtmečius. Jo rezultatai ateities kartoms atneš neabejotiną naudą. Tokia iniciatyva užtikrins mūsų valstybės kultūrinį, socialinį, technologinį tvarumą. Nors universitetų fondai Lietuvoje vis dar naujiena, šis efektyvus verslo ir mokslo bendradarbiavimo modelis paremtas pasauline praktika“, – argumentuoja Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.
Galimybė Lietuvoje steigti neliečiamojo kapitalo fondus atsirado 2013 m., įsigaliojus naujos redakcijos Labdaros ir paramos fondų įstatymui.
Tokiose šalyse kaip JAV ir Didžioji Britanija universitetų įsteigti neliečiamojo kapitalo fondai yra įprasta ir pasiteisinanti praktika – daugiau kaip 80 JAV universitetų fondų jau sukaupę per milijardą dolerių.
Daugiausiai lėšų turi Harvardo universiteto fondas – per 36 milijardus dolerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto