Įtariama, kad Žemalėje buvo padegta daržinė

Kodėl kilo gaisras, aiškinasi ugniagesiai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Karščius ir liūtį atnešęs savaitgalis Mažeikių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai buvo palyginti ramus. Kilo tik vienas gaisras Žemalėje, kuris galėjo baigtis dideliais nuostoliais nemažo ūkinio pastato savininkui.


Degė ūkinis pastatas

Sekmadienį pusę septynių ryto mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Žemalėje, Liepų gatvėje, dega ūkinis pastatas. Į miestelį išvyko ne tik mažeikiškiai, bet ir Balėnų bei Židikų ugniagesių komandų vyrai. 
Pirmasis į gaisravietę atskubėjo Mažeikių PGT ekipažas. R. P. priklausančios sodybos kieme buvo didelis sujudimas – pats šeimininkas kibirais gesino daržinėje siautinčią ugnį, iš kitos pusės ją vandeniu liejo kaimynai. Ugniagesiai atvažiavo pačiu laiku – ugnis sutramdyta per dešimt minučių, pavyko išgelbėti didelį į vieną sujungtą pastatą, apdegė tik penki kvadratiniai metrai medinės daržinės sienos, nudegė apie du kvadratinius metrus šiferinės stogo dangos, apdegė pastato viduje buvę šiaudai.
„Išėjau į lauką, girdžiu, kažkas sproginėja, pažiūriu – dega kaimyno daržinės šiferis. Bėgau nuvaryti šalia stovintį traktorių, nepavyko to padaryti, griebiau daržams laistyti skirtą žarną ir pradėjau lieti vandenį, tą patį darė ir atsikėlęs kaimynas.
Kodėl kilo gaisras, tegul aiškinasi ugniagesiai, tačiau elektros daržinėje nebuvo, pradėjo degti nuo to kampo, kur nepasiekia pririštas šuo“, – apie gaisrą kalbėjo žemališkiai.

Atliko gelbėjimo darbus 
Šeštadienį savo juodą darbą padarė ir siautėjusi liūtis: keliu Anulėnai–Tirkšliai važiavę žmonės negalėjo pasiekti galutinio tikslo – kelią pastojo nuvirtęs medis. Atvykę balėniškiai ugniagesiai medį supjaustė ir patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies. 
Sekmadienį viename Pavasario gatvės kiemų buvo padegtas šiukšlių konteineris, kurį per kelias minutes užgesino mažeikiškiai pareigūnai, tai pat jiems buvo pranešta, kad bute Ventos gatvės 67-ajame name užsidarė ir nieko į patalpas negali įlsieisti mažametis vaikas.
Didelių pastangų likviduoti šį incidentą ugniagesiams gelbėtojams neprireikė – pro pravirą antrojo aukšto buto langą jie kopėčiomis pateko į butą ir atrakino duris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto