Įtarimai pasitvirtino – po lietaus apsemti žmonių sklypai ir šaligatviai

Taip po naktinio lietaus ketvirtadienio rytą atrodė Respublikos gatvės suremontuota atkarpa. „Santarvės“ skaitytojo nuotr.

„Santarvė“ ne kartą rašė apie Respublikos gatvės remontą ir tai, kad jos gyventojai nuogąstavo dėl darbų kokybės. Dar pavasarį Respublikos gatvės gyventojai klausė: ar tai, kad naujas šaligatvis klojamas kur kas žemiau nei šalia esantys sklypai, yra teisinga ir nekels problemų?

Gausus lietus parodė, kad žmonių nerimas buvo pagrįstas. Ketvirtadienį kai kurios Respublikos gatvės vietos tiesiog plaukė. Panaši situacija užfiksuota ir Valančiaus gatvėje.

Šaligatviai „plaukė“

Pradėjus renovuoti Respublikos gatvę, jos gyventojai nerimavo, kad iš privačių sklypų vanduo subėgs ant naujojo šaligatvio, o žmonėms teks braidyti po balas.

Susitikimuose su valdžios ir rangos darbus atliekančios įmonės atstovais gyventojų įtarimų niekas neišsklaidė.

Įsibėgėjus rangos darbams, anot mažeikiškių, kai kuriose remontuojamos gatvės vietose problemos tik išryškėjo ir situacija pablogėjo. Gyventojų prognozes „patikrino“ naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį pylęs lietus. 

Respublikos gatvės pradžia, kur atliktas remontas, rytą tiesiog plaukė, šaligatvis buvo visiškai apsemtas, vanduo tyvuliavo ir šalia esančiame sklype. Apie tai byloja gatvės gyventojų atsiųstos nuotraukos.

Situacija pasikeitė

Ketvirtadienį „Santarvė“ susisiekė su Savivaldybės vicemeru Eimantu Salatka. Jis kartu su Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Arvydu Pociumi praėjusią savaitę lankėsi ir apžiūrėjo beveik baigtas sutvarkyti M. Valančiaus ir Respublikos gatvių atkarpas.

Jose atliktas kapitalinis važiuojamosios dalies remontas, abiejose gatvių pusėse įrengti šaligatviai, dviračių eismui skirtos juostos, apšvietimo tinklai, pasodinti nauji želdiniai.

Pasak E. Salatkos, tuomet situacija atrodė gana gera, tačiau po gausaus lietaus ketvirtadienio rytą vaizdas pasikeitė.

„Po gausaus lietaus pasirodė visi trūkumai. Ketvirtadienį anksti rytą su už projektą atsakingais asmenimis nuvažiavome pažiūrėti ir įvertinome situaciją. Išryškėjo vietos, kurias reikia tvarkyti. Reikia sudėti papildomus lietaus nuotekų surinkėjus. Jau dabar aišku, kad reikės tikslinti, keisti projektus“, – „Santarvei“ sakė E. Salatka.

Blogai, kad nereagavo

„Santarvė“ pasidomėjo, kodėl tik dabar imamasi priemonių, nors gyventojai savo susirūpinimą išsakė dar pavasarį, kai tik buvo pradėtas kloti šaligatvis. Jau tuomet žmonės prašė koreguoti projektą, tačiau į jų siūlymus ir pageidavimus nebuvo atsižvelgta. Pagrindinis atsakingų Savivaldybės specialistų argumentas buvo tai, kad kiekvienas projekto koregavimas kainuoja.

„Blogai, kad nebuvo tinkamai reaguota į gyventojų pastabas iš karto, kad buvo laukta iki dabar, kai vanduo jau užliejo sklypus ir šaligatvius“, – atsakė vicemeras E. Salatka.

Pasak jo, įrengti dabartiniai lietaus nuotekų surinkėjai veikia, bet jie veikia per lėtai, todėl reikia spręsti problemą, kodėl taip yra, arba statyti papildomus surinkėjus. 

Tvarkys nedelsiant?

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa paaiškino, kaip vyks projektų koregavimas.

Pasak jo, projekto pakeitimai nieko nekainuos, o štai už papildomus rangos darbus teks sumokėti Savivaldybei. Ir nesvarbu, kada tie darbai būtų buvę atlikti – anksčiau, pradėjus kloti šaligatvius, ar dabar.

A. Žiulpa sakė ketvirtadienio rytą apžiūrėjęs tiek Respublikos, tiek M. Valančiaus gatves. Daugiau problemų išryškėjo Respublikos gatvėje.

„Viską nufilmavau, kur didžiausios problemos, ir nusiunčiau projektuotojams bei techninę priežiūrą atliekantiems specialistams. Klausimas labai įdomus, ar čia projektiniai sprendiniai kalti ir juos galima patobulinti, kad vandens surinkimas vyktų sklandžiau ir greičiau, ar prireiks daryti papildomus nutekėjimo latakus. Galbūt reikia papildomų lietaus nuotekų surinkėjų. Suskaičiavau, kad Respublikos gatvėje jų gali reikėti penkių ar šešių, M. Valančiaus  gatvėje – keturių. Be abejo, vandens susikaupimui įtakos turi ir privačių žemės sklypų lygio pakėlimas“, – kalbėjo A. Žiulpa.

Pasak jo, dabar reikia laukti specialistų išvadų, tačiau bet kokiu atveju priemonių planuojama imtis kuo greičiau, kad visos problemos dėl šaligatvių ir sklypų apsėmimo būtų išspręstos.

„Viskas turėtų būti atlikta ir padaryta per rugsėjo mėnesį. Nelaukiant žiemos ir nepaliekant kitiems metams“, – tvirtino A. Žiulpa.

Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Skip to content