Atsisveikinant netrūko nei sausų skaičių, nei jausmų

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Penktadienį įvyko paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis. Iš 27 tarybos narių jame dalyvavo 24. Posėdyje netrūko karštų diskusijų, ginčų, kritikos ir atsiprašymų.
Tarybos nariams buvo pateikti svarstyti 47 sprendimų projektai ir pristatymai. Po diskusijų keli sprendimai nebuvo patvirtinti, juos teks dar kartą apsvarstyti naujos kadencijos tarybai, kuri pirmą kartą susirinks balandžio 16 d.

Tiesiai į tarybą

Paskutiniame šios kadencijos posėdyje buvo patvirtintos Mažeikių rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitos. Tokios ataskaitos tvirtinamos kasmet, tik anksčiau jos dar būdavo apsvarstomos komitetuose. Šiemet visos trys atskaitos išsyk buvo pristatytos tarybos posėdyje.
Savivaldybės meras Antanas Tenys sakė, kad tai nėra tarybos reglamento ar Savivaldos įstatymo pažeidimas. A. Tenys prisiminė, kad 2015-aisiais, po rinkimų, ataskaitos išvis nebuvo pristatytos.
„Tarybos reglamente nėra numatytas privalomas ataskaitų teikimas komitetams. Ataskaitos buvo patalpintos internetiniame savivaldybės puslapyje, kas norėjo, galėjo susipažinti, o iškilusius klausimus išsiaiškinti iki tarybos posėdžio. Be to, į tarybos ataskaitą įeina visų komitetų veiklos ataskaitos. O juk kiekvienas komitetas žino, kokie klausimai buvo svarstyti, kam pritarta, o kam ne“, – savo nuomonę išsakė Savivaldybės meras.

Išskyrė darbus

Meras, pristatydamas savo veiklos ataskaitą už praėjusius metus, akcentavo nuveiktus darbus, įgyvendintus projektus. Jo ataskaitoje rašoma, kad didelis dėmesys per praėjusius metus buvo skiriamas Europos Sąjungos (ES) finansiniam laikotarpiui planuoti, poreikiams pateikti ministerijoms ir departamentams, Regioninei tarybai, o taip pat juos apginti įvairiose institucijose.
Nemažai dirbta prie viaduko per geležinkelį statybos Algirdo gatvėje, sporto ir pramogų centro, Skuodo, Pavenčių gatvių, Ventos upės slėnio sutvarkymo projektų. Svarbus buvęs smulkaus ir vidutinio verslo vystymo, investicijų pritraukimo programų įgyvendinimas.
Buvo siekta gerinti kontroliuojamų įmonių, biudžetinių ir viešųjų įstaigų veiklą. Meras užsiėmė tarybos komitetų, komisijų veiklos koordinavimu ir aktyvinimu.
Tarybos posėdyje A. Tenys išskyrė darbus, nuveiktus didinant mokyklų tinklo efektyvumą Mažeikių rajone, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą Mažeikių mieste, švietimo paslaugų kokybės gerinimą Savivaldybėje.
Mero pateiktais duomenimis, pernai pasirašyta 12 sutarčių dėl iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamų projektų. 2017 m. buvo pasirašytos 8 tokios sutartys. Savivaldybės administracija koordinavo 21 projektą, finansuojamą ES fondų 2014–2020 m. laikotarpiui skirtomis lėšomis.
A. Tenys pagyrė Savivaldybės administracijos darbą, vykdant socialinio būsto plėtrą Mažeikių rajone. Pasak mero, tai, kad dirbama tinkama linkme, parodo ir Laisvosios rinkos instituto nustatytas indeksas, pagal kurį Mažeikiai – penktoje vietoje tarp mažųjų savivaldybių.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

 

19 Atsakymų į “Atsisveikinant netrūko nei sausų skaičių, nei jausmų”

 1. rimtai parašė:

  Rimtai klausiu, atsakykit zinantys- kur dingo ponas Venclovas? Ar susirgo zmogus, ar kas nutiko? Nebematyt nei tarybos darbe, nei viesumoje?

 2. jo parašė:

  kodėl tenas nepaminėjo kaip padėjo skriausti daugiabučių namų gyventojus,kai su administracijos direktoriumi iš vien dirbo su Admituru ir butų ūkiu,paskui persivadinusiam “ ELOTUS“ kaip iš kaupimo fondo ,galimai dalijosi pelnu, su admituru ir elotus,nes direktorius anksčiau dirbo su elotus direktoriumi,o ir dabar admituro ir eloto akcininkas yra TAS PATS ŽMOGUS

 3. Vaidas - Jonui parašė:

  Kaip suprantu, jus 3 brolis? Turbut vaikysteje kaime ziauriai aukstos obelys augo, nes matau is aukstai krist ant galvos teko…..Kas jums sake, jog as konservatoriu rinkejas? Ar cia del to, jog „gero zmogaus“ Tenio nemegstu? Kruglas genijus tamsta……..

 4. Jonis to vaideliui parašė:

  Nu je tik rinkit konservus ir tiesiog Mazeikiai ie Lietuva klestes , nes 19 milijardu skolos Lietuvai tai kas, menkniekis , tuoj pasibaigs ES pasalpos , tai taip suklestes , ai tiesa tamsta dar pamirsai kada konservai atlygins Mazeikiu naftos aferos milijardo litu nuostoli ir Ignalinos milijardo dingimo detektyvas konservu zviegimo numarinto ….. visi blogi tik konservai ……. savaime tik tokie kaip tamsta ……

 5. idomu parašė:

  Idomu, kur dingo ponas Venclovas? Ir Taryboje nematyt, ir rinkimuose nedalyvavo…

 6. aaa parašė:

  Taigi arena, klasteriai, viadukai ir panasiai yra tiesiog bebryno rinkimines paniatkes. Niekad sie projektai realistiski nebuvo ir nebus.

 7. Vaidui su visa pagarba parašė:

  Daug kaimų turi to ko neturime mes. Mums reikia labiau investicijų ,gamybos, verslo pritraukimo, darbo užimtumo. O visa kita ateitų savaime.

 8. Vaidas > nesaliskas parašė:

  Tokie kaimai kaip Pasvalys arenas turi, Mazeikiai gi didesnis kaimas. Esme ne arenoje, bet laisvalaikio pramogu organizavime. Ka atsakytu studentas is Mazeikiu i klausima ar grysi gyvent i Mazeikius? – O ka ten veikt? Musu savivaldos darbuotojai ant tiek neigalus, jog netik kad stambiu investiciju pritraukimo klausimu visiski man.kurt.ukai, bet net ES lesu panaudojimo nesugeba suorganizuot. Bet uztai „geri zmones“…..

 9. nešališkas parašė:

  baikite su savo arenomis. Jei trūksta ekonomikos žinių -,kvieskitės konsultantų, specialistų. Kas išlaikys tą areną? Mūsų varganas biudžetas ar mažas gyventojų skaičius nepatemps .

 10. B. parašė:

  Pasirodo, labai daug dirbta prie viaduko Algirdo gatvėje ir prie sporto centro statybų, tačiau rezultato nematyti – jų nėra. Tai kuo tada girtis? Per visą kadenciją taip ir stovi pagrindinės miesto „puošmenos“: buvusios ETG griuvėsiai, pastatas su beržais ant stogo pačioje miesto širdyje, buvusio statybos tresto liekanos su išdaužytais langų stiklais. Kai tik miesto svečiai pamato šiuos „architektūros paminklus“, iš karto turi savo nuomonę apie miesto šeimininkus ir jų“didelius darbus“.

 11. to Idomu parašė:

  O kas neleidžia? Atsidaryk Mažeikių savivaldybės svetainę ir klausykis, žiūrėk gyvai. Matysi visus pasisakymus net, kas kaip balsuoja. Gi yra video tiesiogiai visų tarybos posėdžių. O dabar steni be reikalo

 12. Vaje parašė:

  Tas desinej Auryla ,kokia mimika išmetęs

 13. Jonis to komentatoriui parašė:

  O pagal konservu paniatkes tai berete is naftalino reikia iteikt? Ar tuscia skarbonke ?Bet zinai del skonio nesigincijam

 14. Mxxxx.... parašė:

  Kas per mimika to is desines ???????????????? matyt Rimkiene demesio nekreipe o sis issireiske kitaip ????????????????????

 15. Komentatoriui parašė:

  Kad ne tik gėlės,dar dovanų dėžučių pilna….

 16. Komentatorius parašė:

  Gėlės – kaip pridera. O šakotis buvo, pagal visas raudonųjų paniatkes? P.s.to dešinėje žvilgsnis ir veido mina pasako viską.

 17. Įdomu parašė:

  Dar būtų gerai tas visas ataskaitas perskaityt!

 18. B. parašė:

  Iš to būrio atsiųskit ką nors įvesti tvarką prie Ventos 81 namo. Įvažiavimas į kitų namų kiemus užstatytas
  automobiliais ir įvažiuoti neįmanoma.

 19. aa parašė:

  PAGALIAU. Nors ka cia pagaliau, gi tuoj visi tie patys pilvuzai sedes savo siltose kedese.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto