J. Neverovičius: energetiniam Lietuvos saugumui grėsmė nekyla

Jaroslavas Neverovičius

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius tikina, kad į rytus nuo Lietuvos eskaluojamas Rusijos ir Ukrainos konfliktas neturi įtakos mūsų šalies energetiniam saugumui.

Tiesioginės grėsmės nėra

„Pagrindo baimei nėra, situacija yra normali. Lietuva nepatiria tiesioginės grėsmės dėl geopolitinių įvykių Ukrainoje. (…) Lietuvai grėsmės nekyla, nes mūsų tinklai nesujungti. Elektros sistema pakankamai savarankiška nuo ne Europos Sąjungos (ES) šalių – Rusijos ir Baltarusijos. Dujų sektoriuje taip pat nesame prijungti prie to paties vamzdžio. Tiekime turime visas standartines procedūras, mūsų vartotojams grėsmės nematome“, – penktadienį žiniasklaidai sakė J. Neverovičius.
Energetikos ministras laikosi nuomonės, kad pagrindiniai dujų ir elektros tiekėjai bei partneriai laikysis galiojančių įsipareigojimų ir sutarčių, todėl tiek šių išteklių tiekimas Lietuvai, tiek tranzitas į Kaliningrado sritį bus užtikrintas.

Panaudos rezervus

Pasak energetikos ministro, net jei Rusija imtųsi taikyti spaudimą Lietuvai energetikos srityje, elektra Baltijos šalys galėtų apsirūpinti pačios. Turimų dujų rezervų tuo metu užtektų 30 dienų.
„Bet kokiu atveju elektros tiekimas yra užtikrintas – Baltijos šalys pačios gali pasigaminti tiek elektros, kiek joms reikia. (…) Jeigu atsitiktų tokia katastrofiška situacija, kad būtų nutrauktas dujų tiekimas, „Ambergrid“ ir „Lietuvos dujos“ turėtų veikti pagal ekstremalių situacijų planą ir turėtų panaudoti visus savo turimus rezervus. Jei nepakaktų rezervų, kuriuos turi atsakingos įmonės, būtų naudojamos ir rezervinės valstybinės atsargos“, – sakė ministras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto