Jau siūlomos pirmosios miško uogos

Miško uogų prekeivių prekyvietėse nedaug. Lino DAIGINO nuotr.

Artėjantis vidurvasaris, beprasidedantis grybų ir miško uogų metas prekeivių nedžiugina – nors uogų miškuose yra, jos mažos ir jų nedaug. Turguje prekystaliai nuo prekiaujančiųjų uogomis irgi nelūžta – ir pirkėjų, ir pardavėjų turguose vos vienas kitas.

Prekyba nesiseka

Mažeikių turgelyje trečius metus mėlynėmis prekiaujanti mažeikiškė Aleksandra Vaičienė „Santarvei“ teigė, kad šiemet prekyba nestabili – vienomis dienomis pirkėjų būna daugiau, kitomis mažiau, tačiau didelio susidomėjimo miško gėrybėmis nėra.
Kurmaičių miškuose uogas renkanti moteris pasakojo, kad šiemet miško derlius prastas – uogų nedaug, jos mažos. Vienas litras jos parduodamų uogų šeštadienį kainavo 9 litus.

Sąlygos uogauti – prastos

Ne pirmus metus Mažeikių apylinkėse uogaujanti ir uogas pardavinėjanti, nenorėjusi prisistatyti mažeikiškė sakė, kad šiemet prekyba pakankamai vangi.
Uogas rinkti  šiemet sunku, ji patvirtino, kad jų negausu, o miškuose sunku – puola mašalai, skruzdėlės, kankina kaitra.
Uogų moteris per vieną rytą prirenka apie 2 litrus, todėl, anot jos, jų vos užtenka tik savo reikmėms, tačiau džiaugėsi, kad pragyvenimui gali prisidurti bent keletą litų.

Žmonių miškuose negausu

Mažeikių urėdas Albinas Paulavičius „Santarvei“ teigė, kad miškuose nepastebi didelio uogų derliaus. Anot jo, šiemet uogos, ypač mėlynės, nukentėjo nuo pavasarinių šalnų, todėl didelio derliaus neverta tikėtis.
„Miškuose žmonių sutinkame, nors ir uogų metas, bet jų nėra daug“, – pridūrė urėdas.

Rytis SAVICKIS

3 Atsakymai į “Jau siūlomos pirmosios miško uogos”

 1. laura parašė:

  Skaitau straipsni ir nesuprantu senele sako kad melyniu siemet mazai negaliu patiketi. As pati renku uogas ir jomis prekiauju miske uogu tikrai dar yra ir jos labai grazios reikia tik uzeiti tas vietas kur zmones nerinko. Senele tikriausiai renka arciau miesto kur kiekvienas ir pesciomis gali nueiti savaime suprantama kai simtas zmoniu sulenda i viena miska tai ir bus mazai ir uogos smulkios juk dideles jau nurinktos. Norint dar rasti dideliu ir daugiau uogu reikia toliau nuo mazeikiu vaziuoti o netrintis po tapati miska kur jau viskas nurinkta.

 2. DELFIS rašo parašė:

  „Uogų ir grybų supirkimu ir perdirbimu besirūpinančios įmonės „Girios“ direktorius Modestas Masevičius taip pat patvirtino, kad mėlynių šiemet miškuose gausu.

  „Kainos yra mažesnės nei pernai. Praėjusiais metais mėlynių sezono pabaigoje uogas supirkinėdavome po 11,5 Lt už kilogramą. Dabar kaina siekia iki 7,5 Lt. Nors kol kas mėlynių sezonas tik įpusėjęs, abejoju, kad kaina daugiau kils, nes labai jau gerą derlių turime“, – kalbėjo pašnekovas.“

 3. vasarele parašė:

  melynes vertingos uogos ,kurie zino tie perka!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto