Jauni žmonės įvairiais būdais mokosi pažinti save ir valstybę

Europos Parlamente – mažeikiškių delegacija ir juos priėmę žmonės.

Mažeikiuose įgyvendinamo projekto „Aš esu Valstybė“ dalyviai spalio viduryje išvyko į kelionę po Europą, ieškodami Lietuvos istorijos pėdsakų. Jie apsilankė Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Europos Parlamente susitiko su Lietuvai atstovaujančiais politikais.

Kelionės tikslai įgyvendinti

Sustoję Varšuvoje ir apžiūrėję Lenkijos sostinės senamiestį, aplankę Drezdeno įžymybes, mažeikiškiai atvyko į Prancūziją, Strasbūrą. Jiems buvo sudaryta galimybė Europos Parlamente susitikti su mūsų šalies atstovais Petru Auštrevičiumi ir Rasa Juknevičiene.

Gimnazistai ir juos lydėję projekto organizatoriai domėjosi Europos parlamentarų darbu, jaunimo galimybėmis įsitraukti į politinę veiklą, diskutavo apie pilietiškumo ugdymą Lietuvos mokyklose. Jaunimui buvo sudaryta galimybė stebėti Europos Parlamento plenarinę sesiją, skirtą aptarti ir spręsti bado problemas pasaulyje.

Kelionę po Strasbūro senamiestį mažeikiškiams surengė Prancūzijos lietuvių bendruomenės vadovė Jolita Šilanskienė, po to įvyko susitikimas su šios bendruomenės atstovais, pokalbis apie lietuviškos pilietybės, tautiškumo išsaugojimą.

Grįždami namo visi apsilankė Vasario 16-osios gimnazijoje – ši Vokietijoje, Hiutenfelde, įsikūrusi įstaiga yra vienintelė oficialiai pripažinta veikianti lietuviška mokykla Vakarų Europoje.

Nuotrauka atminčiai – ant Vasario 16-osios gimnazijos laiptų.

Projekto dalyviai pabendravo su gimnazijos administracija ir mokiniais, apžiūrėjo edukacines erdves, biblioteką, koplyčią, stebėjo iš Vilniaus atvykusio „Stalo“ teatro aktorių spektaklį „Sibiro haiku“.

Projektas baigsis kitą pavasarį

Dvejus metus trunkantį projektą „Aš esu Valstybė“ įgyvendina asociacija „Mažeikių gatvės gimnastai“ kartu su Savivaldybės jaunimo koordinatoriumi, Mažeikių jaunimo organizacijomis, rajono moksleiviais iš Mažeikių Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijų.

Projekto metu veiklas vykdė Jaunųjų tyrėjų grupė, Debatų klubas, Socialinio teatro grupė. Dalyviai domėjosi savivaldybių rinkimais, vyko į LR Seimą, Prezidentūrą, Signatarų namus.
Rugsėjį Mažeikiuose organizavo politikos diskusijų festivalį „AŠ ESU VALSTYBĖ“, į kurį pakvietė Žemaitijos regiono jaunimo atstovus.

Siekis – modernus ir „kokybiškas“ pilietis

Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė teigė, kad šio projekto tikslai – pritraukti jaunimą į organizacijas, mokinių tarybas, neformalias grupes, priartinti jaunus žmones prie institucijų ir asmenų, priimančių sprendimus dėl rajono, šalies ir ES gerovės bei plėtros, o taip pat – suteikti galimybę jaunimui veikti.

„Pagrindinis projekto tikslas – aktyvus, informuotas jaunas žmogus, turintis gebėjimų ir įrankių ne tik stebėti valdžios priimamus sprendimus, bet ir gebantis dalyvauti jų priėmimo procesuose, galintis imtis iniciatyvos įgyvendinti pokyčius vietos, nacionaliniu ir net Europos mastu. Tikimasi, kad projekto dalyviai įgis įgūdžių bei žinių, kurios būtinos moderniam ir „kokybiškam“ piliečiui“, – deklaravo jaunimo reikalų koordinatorė.

Planuojama, kad projekte dalyvaujantys jauni žmonės įgis gebėjimų, reikalingų kokybiškai diskusijai, – išmoks argumentuoti patys bei išklausyti kito argumentus. Įvairios veiklos yra skirtos kritinio mąstymo, įgūdžių rinkti ir analizuoti informaciją formavimui bei lavinimui. Tai turėtų padidinti jaunimo atsparumą dezinformacijai.
Galimybė susipažinti su politikos ir ekonomikos pagrindais: Lietuvos politine ir rinkimų sistemomis, valstybės ir savivaldybės biudžeto formavimo principais, kt. turėtų padėti jaunimui suvokti, kokios įtakos viešajam valdymui gali turėti kiekvienas aktyviai veikiantis jaunas žmogus.
Asta ŠILAITYTĖ
Nuotr. iš projekto organizatorių archyvo

23 Atsakymai į “Jauni žmonės įvairiais būdais mokosi pažinti save ir valstybę”

 1. užklydęs parašė:

  Mokinkitės jaunikliai.Tik čia sužinosite kas yra vatinykas,ožio,karbauskio tvartai,lytiniai iškrypėliai,vatagalviai,tuščiagalviai ir tt. To nepaaiškins joks apsirijęs briūselio kopūstgalvis.

 2. Viskuo nepatenkintam š'aš'ui parašė:

  Nesuprantu, ko jus čia kankinatės toj nevykįliškoj Lietuvoj.. Juk visai netoli Putino rojus. Vienas glušius net kelią parodė kaip ten patekti. Paskubėkit kol dar Skirvytė neužšalo.

  1. ! parašė:

   Tik pasaulio pilietis taip sakant valkata gali valkatauti po pasauli jam nesvarbu kur gyventi.Tokie buvo ir sovietiniai zmones kurie valkatavo po sovietu sajunga.Gyventi savo tėvynėje yra nuostabu ,bloga yra ne Lietuvos valstybė bet dabartinė nevykeliu vyriausybė. Tamstai pasiuličiau važiuoti į putino roju nes Putinas diktatorius galėtum ieškoti priešu jo partijos.Kaip dabar ieškai priešu kas nepritaria kvailiems ir suktiems konservatorių liberalu valdžios sprendimams . Lietuva yra ne landsbergai,ne konservatoriai ir liberalai o lietuviu tauta .Ne landsbergas o Lietuviu tauta iškovojo laisve ir nepriklausomybe.

   1. to ! parašė:

    Šiaip jau priešų nuolat ir visur ieškote jūs. Kai su galvele ne viskas tvarkoj – kas belieka. Demonstruokit ir toliau savo kvailumą, už tai juk nebaudžiama.

 3. Neatsibodo parašė:

  Ne neatsibodo !Dievas ir tiesa mūsu tautos pusėje tėvynės išdavikai vėliau ar ankščiau bus nuteisti.

 4. ! parašė:

  Viešpatie Dieve apsaugok mūsu valstybe nuo karo,maro, bado ir Liberalų – konservatoriu valdžios.

  1. tam ar tai ! parašė:

   Dar geriau būtų, kad jis Lietuvą apsaugotų nuo tokių proto ubagų kaip jūs!!!

  2. Anonimas parašė:

   Va, dar vienas vatrnikas pradėjo savo jau gerokai įgrisusią maldelę. Turbūt su „aš’u“ bambalinio gerokai įkalėte :-)))

   1. Tikrai parašė:

    Vatnikai ir yra tos partijos kurios neša tautai ja naikinančias „vertybes“septinesdešimt dvi lytis , Lietuviu kalbos naikinimą ir ekonomini nuosmūki.

    1. tam tikrai parašė:

     Ar jums nepabodo vis tą pačią nutrintą kliedesių plokštelę sukti?

     1. parašė:

      33 „nepriklausomybės“ metų sukasi plokštelė,kad kažkas gyvens kaip švedai.Dabar kažkas sau kuria „gerovės valstybę“ .sau.nemoka net vinies į sieną įkalti,tačiau moka kitiems patarimus duoti.va visas tas utėlynas pampsta iš uždirbančių atimtų pinigų.

   2. parašė:

    Vakcinos buką padaro dar bukesniu.negana to,kad aklai tiki trydasklaidų brukamu mėšlu + dar visur vatinykai vaidentis pradeda.

    1. Tam aš parašė:

     O kažkam vis tos vakcinos ir jų žala vaidenasi ir vaidenasi, gal pas psichiatrą reikėtų? Taip pat mažiau feisbuko ir tik-toko nesąmonių žiūrėti reikėtų ir visko ten rašomo imti už grįną pinigą. Va ten tai tikrai dauguma informacijos – mėšlas.

    2. to aš parašė:

     Jums vakcinos tikrai nepakenktų, nes tapti dar bukesniu jums tikrai nebegresia – vatinka glotniai smegenys apgaubusi.:-))))

 5. to aš parašė:

  Mąstymas ir bambaliniu alumi praplautomis smegenimis durnmaršiniai? Toks reiškinys gamtoje neegzistuoja, nes mąstymui reikia nepragertų smegenų :-)))))

  1. parašė:

   kodėl Jūs apie save taip viešai ir atvirai rašote?

   1. tam aš parašė:

    Bandote šmaikštauti? Deja, koks protelis, toks ir juokelis :-)))

 6. 25e parašė:

  O gaga juknevičienė nepasiūlė skristi į Afganistaną ąžuoliukų sodinti?

 7. parašė:

  …taps modernūs ir „kokybiški piliečiai“…išvertus į žmonių kalbą-tvartelio,leberastų ir lytinių iškrypėlių garbintojai

  1. to aš parašė:

   O tau labiau norėtųsi, kad jauni žmonės taptų į tave panašiais išsigimėliais?

   1. abc parašė:

    Marš atgal į tvartelį.

    1. to abc parašė:

     Kad ten nebėra vietos, Karbauskio tvartelyje tu su savo draugeliais įsitaisęs :-))))

     1. parašė:

      Taip.mąstantys geriau rinksis karbauskio tvartelį.vis geriau negu per visus 34 metus išmatomis ir myžalais persisunkusį lansberginių atmatų tvartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto