Jaunieji krepšininkai sezoną baigė Ukrainoje

Mažeikiškiai (balta apranga), nors ir stengėsi iš visų jėgų, vienuolika taškų nusileido Latvijos čempionams. Nuotrauka iš komandos archyvo

Mažeikių sporto mokyklos septyniolikmečiai krepšininkai Šiaurės Europos jaunimo krepšinio lygos čempionate savo amžiaus grupėje liko aštunti. Po šio turnyro tokios pajėgios sudėties komanda daugiau nebesusirinks.


Pergalių iškovoti nepavyko 

Ukrainos mieste Čerkasuose vyko finalinis Šiaurės Europos šalių jaunimo krepšinio čempionato etapas, kuriame varžėsi aštuonios stipriausios lygos komandos. Mažeikiškiai, reguliariajame čempionate užėmę septintąją vietą, jau pirmajame susitikime susikovė su Rusijos čempione „Chimkų“ komanda. 
„Varžovai buvo visa galva aukštesni tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme, ir pralaimėjome devyniolikos taškų skirtumu. Kitą dieną vienuolikos taškų skirtumu, nors ir pirmavome beveik visas rungtynes, turėjome pripažinti Kauno „Aisčių“ pranašumą, paskutinę finalo dieną tokiu pat rezultatu nusileidome Latvijos čempionams Ventspilio klubui“, – apie mažeikiškių pasirodymą pasakojo treneris Vidmantas Bertys.
Ukrainiečiai komandoms surengė tikrą krepšinio šventę – krepšininkai gyveno keturių žvaigždučių viešbutyje, ekipos žaidė 1200 sėdimų vietų turinčioje salėje, kurioje rungtyniauja šio miesto vyrų komanda.
Čempionais tapo Kauno A. Sabonio krepšinio centro krepšininkai, kurie Lietuvoje tapo šalies vicečempionais. Antri liko „Chimki“, treti – vietos Čerkasų „Mavpy“ krepšininkai, kurie jau ketverius metus iš eilės yra tapę Ukrainos čempionais.
„Žiūrint į ateities perspektyvas pagal fizinius duomenis tiek prieš rusus, tiek prieš ukrainiečius mes, lietuviai, atrodome kaip dvejais metais jaunesni. Kauniečiai pirmenybes laimėjo dėl to, kad varžovus užpylė tritaškių lietumi“, – sakė treneris.

Lyderiai išvyksta į JAV 

Netrūko kelionėje ir egzotikos – namo Ukrainos ir Lenkijos keliais mažeikiškiai vyko dvidešimt septynias valandas. 
„Jaunieji krepšininkai įgijo ne tik tarptautinės žaidybinės patirties, bet ir pamatė, kaip mes gyvenome prieš penkiolika dvidešimt metų, dar esant tarybinei santvarkai – gatvėmis zujo „žiguliai“, degalinėse dar aptikome A-76 markės benzino, vaikinams ir važiavimas taksi, kurių parkas – tarybinių markių automobiliai, buvo egzotika“, – įspūdžius pasakojo V. Bertys.
Tai buvo, ko gero, paskutinis kartas, kai komanda, kuri yra iškovojusi šalies bronzos apdovanojimus ir kelis kartus užėmusi ketvirtąją vietą, žaidė pagrindinės sudėties – trys komandos lyderiai, Lietuvos rinktinės žaidėjas Edvinas Rupkus, kandidatas į rinktinę Rokas Zibertas ir Tomas Semenovas išvyksta tęsti mokslų ir žaisti krepšinio į Jungtines Amerikos Valstijas, ten pat planuoja išvažiuoti ir Orestas Margelis.
„Žinoma, susilpnėjome stipriai, iškritome po šio sezono į antrąjį divizioną, bet rankų nenuleisime – bandysime su likusiais žaidėjais pasiekti pirmąjį divizioną, likusieji žaidėjai turės įrodyti, kad gali rungtyniauti ir be lyderių“, – sakė treneris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto