Jaunieji kūrėjai rašiniuose svarstė apie grožį ir jo suvokimą

Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuotr.

Menų studija „Erdvė“ nuo spalio mėnesio surengė rašinių konkursą tema „Grožio kultas“ ir kvietė jame dalyvauti 15–35 metų jaunuolius.
Nors dalyvavusiųjų nebuvo gausu – pateikti septyni rašiniai, menų studijos prezidentės Eglės Mažonienės teigimu, jų kokybė dėl to nenukentėjo, kūriniai buvo vertingi ir įdomūs.

Menų studijos prezidentė šio rašinių konkurso tikslus „Santarvei“ yra išsakiusi anksčiau.
„Norėjau jo tam, kad žodinį meną kuriantys jaunuoliai galėtų pateikti savo kūrybą ne tik draugams ar šeimos nariams, kad nelaikytų savo kūrinių paslėptų nuo svetimų akių giliai stalčiuose, kad būtų skaitomi, įvertinami ir kad pasijustų geriau, sužinoję, kad jų kūryba kažkam patinka.
Norėjau, kad jauni žmonės, gebantys įdomiai rašyti, būtų atrasti, įkvėpti ir palaikomi“, – kalbėjo E. Mažonienė.
Baigiamajame renginyje, į kurį susirinko konkurso dalyviai, „Erdvės“ nariai ir visi, mėgstantys žodinę kūrybą, ji taip pat pabrėžė, kad yra malonu atrasti talentus, bendrauti su žmonėmis.
Renginį, kuris kartu buvo ir „Erdvės“ šventinis renginys, vainikavo laureatų apdovanojimai.
Geriausiu pripažintas Deimantės Janušaitės kūrinys „Grožio kultas“. Antra vieta atiteko G. Špokauskaitei už rašinį „Kas svarbiau: vidinis ar išorinis grožis“, trečia – A. Malakauskaitei už pjesę „Išorinio grožio karalystė“. Išrinktas ir skaitytojų simpatijų prizas arba ketvirtoji vieta. Ji atiteko kūrėjai Linai už rašinį „Pasvarstymai apie grožį prieš miegą.“ Visi dalyvavusieji apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis.
Geriausiais išrinkti kūriniai bus spausdinami „Santarvės“ laikraštyje.

Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*