Jaunieji mažeikiškiai specialistai plūsta į Darbo biržą

Norintys gauti pašalpą bedarbiai abiturientai ir absolventai turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pasibaigus mokslo metams, studijoms, kai kurie abiturientai ir absolventai neturi darbo, todėl registruojasi Darbo biržoje. Tokį jaunų bedarbių antplūdį liepos mėnesį pajuto ir Darbo biržos Mažeikių skyriaus darbuotojai.

Jaunimo padaugėja

Darbo biržos Mažeikių skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Jurkūnienė informavo, kad birželio mėnesį pas juos buvo užsiregistravę šeši absolventai, o per liepos mėnesį iki šiol šis skaičius išaugo iki 111.
„Nuo birželio pabaigos iki liepos vidurio tas srautas pas mus visada būna didesnis negu įprasta.
Abiturientų ateina gal vienas kitas: daugumą vis dėlto sudaro jau profesijas įgiję žmonės. Tokia situacija būna  kasmet“, – kalbėjo pašnekovė.
Registruotis jaunimas ateina iš visur: iš Mažeikių politechnikos mokyklos, iš kolegijos, atvažiuoja ir baigusieji aplinkinių rajonų profesines mokyklas.
Daugiausiai tai būna buhalteriai, vadybininkai, apdailininkai, suvirintojai, virėjai, grožio salonų specialistai, yra ir pedagogų, kitokių profesijų žmonių.
„Nors vyrauja profesinės specialybės, yra ir absolventų su aukštaisiais universitetiniais ir neuniversitetiniais išsilavinimais“, – minėjo pavaduotoja.

Įsidarbina per metus

R. Jurkūnienė pastebi, kad geriausiai vis dėlto tiems, kurie darbo vietą susiranda dar bestudijuodami: jiems su Darbo birža reikalų turėti nebereikia.
Užsiregistravusiems, kaip ir visiems bedarbiams, siūlomos laisvos darbo vietos, aktyvios darbo rinkos politikos priemonės, leidžiančios greičiau susirasti darbą.
Įsidarbinti greičiausiai pasiseka tiems, kurie aktyviai rodo asmeninę iniciatyvą, ieško vienokių ar kitokių kelių, daug priklauso ir nuo darbdavių poreikių.
Pernai užsiregistravusių Darbo biržoje absolventų šiuo metu likę vienas kitas.
„Mūsų praktika rodo, kad jauniems žmonės įsidarbinti pasiseka per metus“, – teigė R. Jurkūnienė.
Darbo birža nei abiturientams, nei absolventams pašalpų nemoka: čia registruojama tiktai dėl darbo paieškos.

Mokama pašalpa

Norintys gauti pašalpą bedarbiai abiturientai ir absolventai turi kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Jos vedėja Aldona Gagienė informavo, kad absolventams mokama 350 litų socialinė pašalpa, kol pasikeis jų gyvenimo situacija: įsidarbins ar atsiras kitas pragyvenimo šaltinis.
Abiturientai iki rugsėjo 1 dienos dar priklauso šeimai, tad jei jiems iki to laiko socialinė pašalpa nepriklausė, jie jos ir negaus.
Jie į Socialinės rūpybos skyrių gali kreiptis po rugsėjo 1-osios, kai užsiregistruoja Darbo biržoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto