Jaunieji šauliai dalyvavo Pilietiškumo žaidynėse

Žaidynių metu Gabijos gimnazijos jauniesiems šauliams buvo naudingi ir medikų patarimai, ir kariškių pamokymai, kaip elgtis su ginklais. Nuotr. iš būrio archyvo

Telšiuose vykusiose „Pilietiškumo žaidynėse 2024“ vieni jauniausių buvo Mažeikių Gabijos gimnazijos šauliai, pirmą kartą dalyvavę tokiame renginyje.

Žaidynėmis nenusivylė

Ant Zakso kalno vykusiose žaidynėse dalyvavo 24 komandos, kurios atliko kariuomenės, policijos, viešojo saugumo, ugniagesių gelbėtojų, greitosios medicinos pagalbos tarnybų, valstybės sienos apsaugos, muitinės, civilinės saugos ekspertų bei kitų specialiųjų institucijų parengtas praktines užduotis.
Jaunųjų šaulių būrio vadovė Rima Skrodenytė „Santarvei“ sakė, kad specialiai šioms žaidynėms komanda nesiruošė.

„Visas užduotis vykdėme ar sprendėme iš to, ką esame išmokę jaunųjų šaulių veiklos metu. Komandos nariai prisipažino, kad sunkiausios jiems buvo ugniagesių gelbėtojų parinktos užduotys – kai reikėjo vynioti ir nešti žarnas, atlikti kitus jiems neįprastus veiksmus. Todėl, ko gero, teks kreiptis į mažeikiškius ugniagesius gelbėtojus, kad būtų galima įgyti praktinių įgūdžių.“

Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų parinkta užduotis –
užsidėjusiems šalmus komandos nariams teko virve sliuogti aukštyn.

Gabijos būrio jauniesiems šauliams, kuriems atstovavo Rokas Avižūnas, Juras Aukškalnis bei Kristupas ir Domantas Vaitkevičiai, teko ir šaudyti, ir granatą mesti, ir virve sliuogti, ir pražygiuoti, ir sužeistam žmogui suteikti pirmąją pagalbą.

Teko pasukti galvą

Šiose žaidynėse komandoms teko ne tik praktinės, bet ir teorinės užduotys, pavyzdžiui, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas parengė 30 daiktų sąrašą, iš kurių komandos privalėjo išbraukti tuos, kurie nebūtini, kilus ekstremaliai situacijai.
Skautai kelias minutes parodė sudėtus ant žemės daiktus, po to uždengė ir komandos privalėjo juos išvardinti ir panašiai.

Pasak R. Skrodenytės, nors mažeikiškių komanda buvo viena iš jauniausių, tačiau neliko paskutinėse vietose, jie finišavo per viduriuką. Bet tai ir nesvarbu, svarbu buvo dalyvauti, mokytis reaguoti nelaimės atveju, gauti specialių žinių ir tobulinti gebėjimus tinkamai veikti įvairių ekstremalių situacijų metu.
Jaunieji šauliai daug pamatė, įrodė, ką moka, įsitikino, kokiose srityse dar reikia padirbėti.

Šios žaidynės davė minčių, kaip surengti estafetes Sodų pagrindinės mokyklos atvirų durų dienoje gegužės 22 d., kai bus pristatoma jaunųjų šaulių veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto