Jaunieji šauliai ir gilino žinias, ir rungtyniavo

Jaunieji šauliai naktinėje stovykloje Kalnėnų pagrindinėje mokykloje įgijo ir praktinių, ir teorinių žinių. Rimos SKRODENYTĖS nuotr.

Paskutinėje šiais metais jaunųjų šaulių naktinėje stovykloje, kuri vyko Kalnėnų pagrindinėje mokykloje, moksleiviai ne tik įgijo žinių, susijusių su karyba, bet ir buvo supažindinti su reikalavimais, būtinais renkantis karišką profesiją.

Tik teorija neapsiribota

Į naktinę stovyklą, kuri buvo paskutinė jauniesiems šauliams šiais metais, susirinko beveik pusantro šimto jaunųjų šaulių ne tik iš „Gabijos“ gimnazijos, Senamiesčio ir Kalnėnų pagrindinių mokyklų, Viekšnių, Sedos, Židikų ir Tirkšlių, bet ir iš Žemaitijos aštuntosios, Šiaulių šeštosios ir Klaipėdos trečiosios rinktinių. Renginys buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti, stiprinti jaunimo pilietiškumą, mokantis ir semiantis pavyzdžių iš praeities.
„Šį sykį neapsiribojome vien sausa teorija, bet ir pasikvietėme garbių svečių – apie karo tarnybą pasakojo J. Vitkaus inžinerinio bataliono būrio vado pavaduotojas Giedrius Gudzinskas kartu su eilinėmis Živile Ožeraite ir Žana Ruseckaite. Karo akademijos atrankos centro viršininkas Ronaldas Endrijaitis informavo apie karo akademijos veiklą, reikalavimus, ruošiantis tapti šios kariškius rengiančios įstaigos kursantais“, – apie stovyklos renginius pasakojo vienas iš jos organizatorių, Kalnėnų – Tirkšlių jaunųjų šaulių vadas Stasys Pauliukas.

Istoriją palietė rankomis

Šešiolika valandų trukusioje naktinėje stovykloje renginių netrūko: apie senovės Lietuvos karžygių dvasią, ginant savo Tėvynę, jauniesiems šauliams papasakojo mažeikiškis muziejininkas Mindaugas Buknys, savo pasigamintą autentišką kuršių aprangą pademonstravo karys savanoris Arūnas Murauskis, kuris taip pat moksleiviams papasakojo apie senovines kovas, taktiką, būtiną jėgą ir valią, reikalingą to meto kovų laukuose.
Pasak S. Pauliuko, į renginio šurmulį buvo įtraukti visi: vyko šauliškos estafetės, kuriose komandas sudarė kiekvieno būrio atstovai, būrių prisistatymas pagal parinktą patriotinę dainą, viktorina. Joje komandos turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su šaulių statutu, taktika, prisiminti istorijos pamokas, žinias, įgytas paskaitų metu, o apie antrą valandą nakties tie, kurie dar nebuvo pavargę renginių metu, žiūrėjo istorinį kino filmą.

Dalyviams įteikti pažymėjimai

Renginio, kuris vyko nuo šeštos valandos vakaro iki dešimtos valandos ryto, uždarymo metu dovanomis, medaliais ir taurėmis apdovanoti geriausiai rungtyse pasirodę jaunieji šauliai. Be to, visi stovyklos dalyviai gavo pažymėjimus, jog sėkmingai dalyvavo jaunųjų šaulių rengimo stovykloje ir įgijo istorijos žinių.
„Tokio pobūdžio stovyklose moksleiviai įgyja praktinių žinių, susijusių su karyba, ugdomas jų patriotizmas, o motyvuotiems jaunuoliams, kurie ateityje planuoja rinktis profesiją, susijusią su karyba, suteikta naudingų žinių apie pasirinktą profesiją. Džiugu, kad pavyko pasikviesti svečių, kurie ne sausai, o vaizdiškai ir turiningai moksleiviams perteikė istorijos žinias“, – sakė S. Pauliukas.
Sausio mėnesį jo vadovaujamų jaunųjų šaulių laukia du tradiciniai renginiai, kuriuose aktyviai jau kelerius metus iš eilės dalyvauja mažeikiškiai jaunieji šauliai – Sausio tryliktosios bėgimas ir pėsčiųjų žygis, minint Klaipėdos krašto išvadavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto