Jaunieji šauliai lankėsi Šaltojo karo muziejuje

Kelionės akimirka. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Tokią kultūrinę pažintinę išvyką organizavo Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos jaunieji šauliai.

Važiavo penkių mokyklų atstovai

Mažeikių rajone jau penkiose mokyklose veikia jaunųjų šaulių būreliai (Mažeikių Merkelio Račkausko ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijose, Sodų ir Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėse bei Senamiesčio pagrindinėje mokykloje).
Visų šių mokyklų jaunieji šauliai važiavo į Šaltojo karo muziejų, kuris įsikūręs Plokštinės miške (netoli Platelių), buvusioje sovietinės armijos požeminėje termobranduolinių raketų paleidimo aikštelėje, įrengtoje 1962 m.
Šis muziejus po rekonstrukcijos lankytojams duris atvėrė 2011 m. rudenį, todėl jauniesiems šauliams buvo smalsu ten apsilankyti, o dauguma važiavusiųjų galėjo palyginti muziejų prieš ir po rekonstrukcijos.
Jauniesiems šauliams buvo įdomus gidės pasakojimas apie šios požeminės raketų bazės atsiradimą, o vėliau tapimą muziejumi, kuris yra vienas iš trijų tokių muziejų pasaulyje.

Aptarė ateities planus

Šaltojo karo muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Jame pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, čia taip pat demonstruojami kovinių raketų bei kitų šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžiai bei maketai.
Po ekspozicijos apžiūros jaunieji šauliai ir jų vadovai turėjo galimybę pabendrauti, pasidalinti savo gerąja patirtimi, aptarti ateities planus.

Sonata Maigaitė

4 Atsakymai į “Jaunieji šauliai lankėsi Šaltojo karo muziejuje”

 1. Vaikinas :D parašė:

  Žinau, kažkaip keistai išėjo :D

 2. Baron Münchausen? parašė:

  O kada bus karštasis?

 3. klaida parašė:

  Kiek man žinoma, šaulius turi ir Kalnėnų pagrindinė mokykla. Kodėl juos ignoruojate? O gal jų jau ten nebėra – išlakstė per kiauras mokyklos tvoras?

 4. Mazeikietis parašė:

  Vaikinukui reikejo pasitemti truputi pries objektyva.o merginos visai graziai isejo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto