Jaunieji turistai išmėgino jėgas ir Ventos upės sraunumą

Baidarių valdymo pradžiamokslio pamokose panoro dalyvauti apie 30 šios mokyklos mokinių. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Praėjusio trečiadienio popietę Ventos upėje vyko Mažeikių politechnikos mokyklos Turistų klubo orientacinės baidarių varžybos.

Antrus metus gyvuojančio klubo organizuojamose baidarių valdymo pradžiamokslio pamokose panoro dalyvauti apie 30 šios mokyklos mokinių.


Pareikalavo jėgų 

Susirinkusieji dalyvavo praktinėse pamokėlėse, po jų turistai dalyvavo varžybose. Visų pirma pagal žemėlapį jie turėjo surasti ir pažymėti penkis punktus. 
Merginoms ir vaikinams teko įdėti nemažai pastangų, norint įvykdyti užduotis, nes jie plaukė ir pasroviui, ir prieš srovę, o punktai buvo taip pat įvairiose vietose. Vieni – arti vandens, pasiekiami iš baidarės, kiti – ant kranto, o vienas net buvo įkeltas į medį.
Mažeikių politechnikos mokyklos turistų klubo vadovė Stasė Čupkovienė sakė, kad jauniesiems turistams teko parodyti baidarės valdymo techniką, jėgą, ištvermę, sumanumą bei žinias – kaip orientuotis pagal žemėlapį.


Puikiai pasirodo

Pasak S. Čupkovienės, mokiniams dalyvavimas turistų klubo veikloje – labai naudingas. 
„Pirmiausia, stengiuosi jaunuolius atplėšti nuo kompiuterių. Antra –  ne visiems žmonėms duota pasiekti gerų rezultatų kalbų ar tiksliųjų mokslų olimpiadose, tačiau jie puikiai pasirodo sportinėse rungtyse. Turistų klubo ar kita popamokinė veikla ugdo jaunuolių bendrąsias kompetencijas, kurios ne mažiau svarbios nei dalykinės ar profesinės“, – įsitikinusi S. Čupkovienė.
Pasak jos, jaunuoliai baidarių varžybose pasirodė puikiai, o sušilę, įraudę dauguma jų išbandė ir Ventos vandenį, kuris tądien pasirodė ne toks jau šaltas.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo


Išaiškinti nugalėtojai

Po numatytos trasos ir užduočių buvo suvedami rezultatai: užfiksuotas trasos įveikimo laikas bei baudos taškai. Buvo skiriamos baudos net ir už keiksmažodį, kuris išsprūsta kovos įtampoje. 
Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, jog geriausiai besiorientuojantys pagal žemėlapį buvo apdailininkų specialybės antrakursiai Tomas Opulskis ir Artūras Maziliauskis.
Antri liko būsimi elektrikai Tomas Mačernis ir Kazimieras Polianskij.
Dvi trečiąsias vietas užėmė naftos operatorių specialybės mokinė Neda Jecytė su būsimu apdailininku Gediminu Lipskiu bei besimokantys apdailininko specialybės Saulius Savickis ir Tomas Paulauskas.


Glaudžiai bendradarbiauja 

Visą gyvavimo laikotarpį jaunieji turistai glaudžiai bendradarbiauja su vyresniaisiais kolegomis. 
„Labai džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Mažeikių turistų klubu. Mokykla neturi nei baidarių, nei kitos turistinės įrangos. Visa tai mums suteikia vyresnieji draugai turistai“, – džiaugėsi S. Čupkovienė, kuri pati yra aktyvi Mažeikių turistų klubo narė.
Jos teigimu, varžybose labai pagelbėjo patyręs turistas Antanas Meškys bei vieno iš turistų tėvas Arūnas Kulvelis.
Jaunieji turistai kartu su vadove tikisi, kad artėjanti vasara padovanos dar ne vieną žygį ar varžybas, kur galės pademonstruoti įgytus gebėjimus bei pasisemti patirties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto