Jaunieji žemaičiai šauliai nustebino draugus iš Dzūkijos

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos jaunieji šauliai, siekdami kuo daugiau sužinoti apie savo kraštietį, kurio vardu pavadinta mokykla, vyko į Druskininkus pagerbti partizanų atminimo ir aplankyti J. Vitkaus-Kazimieraičio kovų ir žūties vietos.
Kartu su bendraminčiais iš Viekšnių gimnazijos jie dalyvavo jaunųjų šaulių sąskrydyje, skirtame žuvusiems už Lietuvos laisvę partizanams atminti.
Tirkšlių jaunųjų šaulių vadas mokytojas Stasys Pauliukas pasakojo, kad druskininkiečiai šventes partizanams pagerbti organizuoja jau devintąjį kartą – jų apylinkėse veikė keletas garsių partizanų: tai Juozas Balčius-Balutis, Juozas Klimavičius-Milžinas, Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Antanas Volungevičius-Desantas. Šiose apylinkėse gyveno ir dirbo Lietuvos kariuomenės pulkininkas leitenantas, Pietų Lietuvos partizanų vienytojas, Dzūkų rinktinės įkūrėjas ir pirmasis vadas J. Vitkus-Kazimieraitis.
„Anksčiau tos šventės ir sąskrydžiai vykdavo savame druskininkiečių rate, bet šiais metais jie panoro pamatyti šaulius, kurie gyvena Vitkaus-Kazimieraičio gimtuosiuose kraštuose, tad ir pasikvietė mus. Toks kvietimas buvo aktualus ir mums, nes norime kuo daugiau sužinoti apie šio garbingo žmogaus gyvenimo ir kovos vietas“, – sakė S. Pauliukas.
Sąskrydyje dalyvavo ir jaunieji šauliai iš Alytaus, Kauno, Varėnos mokyklų. Keturiolikos žmonių tirkšliškių ir viekšniškių komandą, be S. Pauliuko, dar lydėjo Viekšnių gimnazijos jaunųjų šaulių vadas Antanas Šliažas.

Plačiau apie tai, kaip sekėsi rajono jauniesiems šauliams, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto