Jauniesiems šauliams nėra kada nuobodžiauti

Jaunieji Gabijos-Sodų būrio šauliai savo pasirodymą rikiuotės konkurse įvertino teigiamai.
Nuotr. iš būrio archyvo

Dalyvavimas konkursuose, mokymuose, renginiuose – tokia intensyvi ir įvairi Gabijos-Sodų šaulių būrio veikla.

Pasiruošimui jėgų negailėjo

Plungėje, Mykolo Oginskio rūmų žirgyno salėje, vyko pirmasis respublikinis būrių rikiuotės konkursas, kurio tikslai – populiarinti Lietuvos šaulių sąjungą bei skatinti jaunimo pilietiškumą. Renginyje, kurį kartu su socialiniais partneriais organizavo Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, dalyvavo šaulių būriai iš Lietuvos ir karinė klasė iš Lenkijos – iš viso 9 komandos.

Gabijos-Sodų būrio vadovė Rima Skrodenytė „Santarvei“ sakė, kad pirmą kartą dalyvauti tokiame konkurse buvo didelis išmėginimas, nė vienas rajono šaulių būrys jam daugiau nepasiryžo.
„Kiekvieną vakarą mokyklos aikštelėje dešimt jaunųjų šaulių ir būrininkė Gustė Aukštakytė ruošėsi konkursui, iš pradžių padedant buvusiems mūsų šauliams, o dabar instruktoriams Jokūbui Šakiui bei Povilui Staniui, o paskutinėmis dienomis prieš konkursą – ir Rokui Jakuboniui“, – pasakojo vadovė.

Pasirodymu liko patenkinti

Konkurse dalyvaujančios komandos turėjo atlikti privalomus rikiuotės elementus bei parengti laisvąją – parodomąją programą. Būrio vadovė pasakojo, kad privalomąją programą sudarė daug rikiuotės elementų: ir sukiniai, ir persirikiavimas į vorą po du, ir žygiavimas būriu, žygiavimas vietoje, o štai laisvojoje programoje buvo demonstruojama daugiau įvairių sukinių, po du, po vieną.

Dalyvius vertino profesionali komisija, sudaryta iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos šaulių sąjungos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovų. Ji pirmas dvi vietas skyrė Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos mokinių būriams, trečią – Kauno kadetų licėjaus komandai.
„Rezultatai neturėtų stebinti – alsėdiškiai tokius rikiuotės konkursus savo mokykloje rengia jau ne pirmus metus, varžosi klasės, jiems pasiruošti padeda kariškiai.

Nuotr. iš būrio archyvo

Kitos vietos nebuvo skiriamos, tačiau savo būrio pasirodymu esu patenkinta – atstovavome garbingai, pamatėme savo silpnąsias vietas, įgijome patirties, komandinio darbo, lyderystės pamokų, pamatėme, kad yra kur tobulėti“, – pasakojo R. Skrodenytė.

Baigė įvadinius mokymus

Vasarį dešimt Gabijos-Sodų būrio šaulių dalyvavo trijų dienų Balsiuose vykusioje šaulių III pakopos įvadinėje stovykloje, iš jų du – kaip savanoriai pagalbininkai.

Daugiau kaip šimtas šaulių iš Žemaitijos būrių, turinčių antrosios pakopos antsiuvus, gilino žinias taktikos, topografijos, ryšių, rikiuotės statuto, lyderystės, pilietinio, tautinio ir patriotinio ugdymo srityse. Mokymų rezultatai įvertinti gerai – visi šauliai gavo įvadinių mokymų pažymėjimus ir galės dalyvauti vasaros metu vyksiančios pagrindinės III pakopos stovykloje ir laikyti egzaminus.

„Su Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru pasirašėme bendradarbiavimo sutartį. Stengsimės propaguoti sveiką gyvenseną, jaunimo sveikatos stiprinimą, turiningą laisvalaikio praleidimą. Kovo pradžioje kartu su biuro specialistais šauliams numatyta surengti pirmos pagalbos pratybas. Tai visiems jauniems žmonėms būtini įgūdžiai, ne tik teoriškai, bet ir praktiškai reikia mokėti suteikti pirmąją pagalbą“, – akcentavo R. Skrodenytė.

Dalyvauja konkursuose

Gabijos-Sodų jauniesiems šauliams renginių bei varžytuvių nusimato ir ateityje: jie jau pradėjo ruoštis artėjančiam tremties dainų konkursui, išsiuntė pačių sukurtą filmą konkursui „Praeities stiprybė – dabarčiai“.

Praėjusiais metais šiam konkursui gabijiečiai pateikė kūrybinį projektą „Mano senelis – rinktinės savanoris“. Jis buvo apdovanotas pirmos vietos diplomu ir padėkomis.
Šiemetiniam konkursui jaunieji šauliai pateikė projektą „Mano sūnėnas – išgelbėtas berniukas“, pasakojantį apie žydų gelbėjimą Antrojo pasaulinio karo metais. Jis parengtas remiantis 1975 m. užrašytais židikiškės Kotrynos Šulcienės prisiminimais.

Šiuo metu laukiama komisijos įvertinimo, po to projektai bus pristatyti balsavimui. Pasak R. Skrodenytės, jau dabar yra gautas komisijos atsiliepimas, kad darbas originalus. Tad jaunieji šauliai tikisi, jog jis pateks į balsavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto