Jauniesiems šauliams – trijų pakopų mokymai

Stovyklų metu jauniesiems šauliams teko įvairių užduočių – vienos iš jų metu teko ir šliaužti stadione. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Nemažas būrys Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių dalyvavo net dviejose jaunųjų šaulių pakopinėse stovyklose. Šių stovyklų, vykusių per pavasario moksleivių atostogas, metu šauliukai lavino savo karinį pasirengimą, gilino žinias.

Priima norinčiuosius

Pagal šiuo metu patvirtintą programą, jaunieji šauliai mokinių atostogų metu dalyvauja keturių pakopų mokymuose. Pasibaigus šiems mokymams, laikomi egzaminai ir įteikiamas pažymėjimas apie įveiktas pakopas.
„Jaunojo šaulio amžius – nuo vienuolikos iki aštuoniolikos metų, jei esi vyresnis, jau tampi šauliu. Norintis tapti jaunuoju šauliu paauglys trims mėnesiams priimamas į būrį kandidatu.
Jeigu ši veikla jam prie širdies, jeigu jis rodo, turi noro būti šioje organizacijoje, valstybinių švenčių metu duoda iškilmingą pasižadėjimą. Šiemet tokius pasižadėjimus rajono jaunieji šauliai davė per Kariuomenės dieną ir Kovo 11-ąją“, – apie įstojimą į būrį pasakojo Gabijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė Rima Skrodenytė.
18 šio būrelio narių moksleivių atostogų metu dalyvavo jaunųjų šaulių pakopinėse stovyklose. 14 iš jų tris dienas praleido Smalininkuose, kur vyko pirmos ir antros pakopos stovykla, keturi dalyvavo trečiosios pakopos stovykloje Varniuose.

Suteikia žinių

Vienos iš trečiosios pakopos stovyklos dalyvių, būrininkės Martynos Griciūtės nuomone, tiems, kas planuoja savo ateitį sieti su karyba, tokios stovyklos yra labai naudingos – suteikia daug žinių ir praktikos.

Ir teoriniai užsiėmimai jauniesiems šauliams buvo įdomūs. Nuotr. iš asmeninio archyvo

„Mokėmės naudotis radijo ryšio priemonėmis, daug išsamiau, lyginant su pirmosiomis pakopomis, susipažinome su karine technika ir ginkluote. Taip pat, padedant instruktoriams, mokėmės perduoti žinias, norimą tekstą begarsiais signalais, įgavome žygiavimo bei rikiuotės pagrindus.
Viskas buvo panašiai, kaip ir ankstesnėse pakopinėse stovyklose, tik užduotys buvo gerokai sudėtingesnės“, – pasakojo septyniolikmetė jaunoji šaulė.
Šios patirtys skatina siekti ir kitų tikslų – M. Griciūtė šią vasarą norėtų patobulinti gebėjimus žvalgų stovykloje bei svarsto apie galimybę pirmą kartą sudalyvauti parašiutininkų stovykloje.

Laukia bėgimo varžybos

Tautinis, pilietinis ir patriotinis ugdymas, taktika, rikiuotės statutas, lyderio ugdymas, šaudymas ir ginklai – tokia buvo pirmos ir antros pakopos stovyklos darbotvarkė.
„Ši veikla traukė, todėl šių metų pradžioje įstojau į gimnazijos jaunųjų šaulių būrį.
Dalyvaudamas antrosios pakopos stovykloje, išmokau labiau orientuotis žemėlapyje, susikalbėti signalais, maskuotės pradmenų, manau, kad miške dabar nepaklysčiau. Egzaminai nebuvo labai sunkūs, nors vienas iš mūsų būrio neišlaikė – pritrūko vieno balo“, – sakė antrosios pakopos stovyklą baigęs 13-metis Edvinas Sernovas.
Stovyklose šių dalykų mokėsi didelis būrys jaunųjų šaulių iš visų keturių Žemaitijos rinktinių – apie šimtas stovyklavo Varniuose, pusantro šimto – Smalininkuose.
R. Skrodenytė informavo, kad savaitgalį visų aštuonių rajone veikiančių būrių jaunieji šauliai dalyvaus tradiciniame „Runway Run 2018“ bėgime Šiauliuose, kurį rengia Zoknių oro uostas. 

Stasys VITKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto