Jauniesiems šauliams veiklos nestinga

Balsiuose susirinkę Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės jaunieji šauliai varžėsi ir šaudymo rungtyje.

Šiais metais nutrūko tradicija rengti Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės sporto žaidynes, tačiau jaunieji šauliai nenusimena – vyko neužmirštama naktinė stovykla Telšiuose, geriausi jaunieji rinktinės sportininkai išmėgino jėgas Balsiuose, o ir artimiausiu metu laukia įvairios stovyklos ir žygiai.

Vyko atranka

Tradiciškai ankstesniais metais jaunųjų šaulių rinktinės sporto žaidynės vykdavo Viekšniuose, pernai jų dalyviai rungėsi Varniuose, kur jaunieji šauliai iš Mažeikių rajono būrių iškovojo tris medalių komplektus.
„Šiemet į Balsius susirinko apie 50 jaunųjų šaulių iš visos rinktinės ir savaitę demonstravo savo įgūdžius: varžėsi tiek šaudymo, tiek orientacinėse, tiek estafetinėse varžybose. Iš mano būrio dalyvavo apie 10 jaunųjų šaulių, iškovotos kelios antros ir trečios vietos, iš viso į rinktinę, kuri atstovaus Žemaitijos 8-ajai šaulių rinktinei Lietuvos šaulių sąjungos sporto žaidynėse, bus atrinkta 20 jaunųjų šaulių. Atranka ir treniruotės vis dar vyksta“, – kalbėjo Gabijos-Sodų jaunųjų šaulių būrio vadovė Rima Skrodenytė.

Patekti į rinktinę kandidatuoja Gabijos būrio atstovė Gustė Aukštakytė, kuri su jungtine komanda tapo orientacininkų varžybų nugalėtojais.
Tirkšlių ir Kalnėnų jaunųjų šaulių būriui stovykloje atstovavo Ugnė Sutkevičiūtė.
Pasak būrio vadovo Stasio Pauliuko, ji neblogai pasirodė ir artimiausiu metu turėtų paaiškėti, ar bus atrinkta dalyvauti rinktinėje.

Svečiuose – prizinės vietos

Sėkmingai šių trijų būrių jaunieji šauliai pasirodė ir dvi dienas Telšių „Džiugo“ gimnazijoje vykusioje naktinėje stovykloje, kurioje dalyvavo dešimt Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės būrių. Kalnėnų būrio jaunųjų šaulių komanda dviejose rungtyse – šaudymo ir estafetėse – iškovojo antrąsias vietas, Gabijos-Sodų šaulių būrio jaunųjų šaulių komanda, kurią sudarė Kornelija Adomavičiūtė, Irma Milieškaitė, Kotryna Virketytė bei Juras Auškalnis, užėmė trečią vietą. Individualiai geriausiai šaudė K. Adomavičiūtė, antrą vietą iškovojo Žiedė Leškytė.

„Veiklų yra ir dabar, jų nusimato ir artimiausiu metu: praėjusį savaitgalį bendravome su Lietuvos kariuomenės motociklininkų klubo „Perkūnas MCC“ nariais, virėme jiems šaulių košę. Gegužės 21-ąją dalyvausime 20 kilometrų žygyje pėsčiomis Telšiuose esančiame Dievo Krėslo miške. Aplankysime partizanų žūties vietas ir įrengtą bunkerį, paminėsime Dievo Krėslo miško mūšio partizanų 74-ąsias mirties metines, o po to jau ruošimės pakopinėms stovykloms, kurios viena po kitos vyks visą vasarą Balsiuose“, – apie būsimas veiklas kalbėjo S. Pauliukas.
Nuotr. iš rinktinės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto