Jaunimas verslumą suderina su dosnumu ir gerumu

Nuotr. autorės

Kasmet, artėjant Kalėdoms, įvairiose rajono formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigose organizuojamos moksleivių sukurtų rankdarbių mugės.
Tapo gražia tradicija už parduotus rankdarbius gautus pinigėlius paaukoti įvairioms socialinėms, gyvūnų globos organizacijoms.

Viena pirmųjų kalėdinių mugių Mažeikiuose vokišku pavadinimu „Weihnachtsmarkt“ dar praėjusį penktadienį surengė Gabijos gimnazijos bendruomenė. Ši mugė buvo integruotas vokiečių kalbos, menų ir technologijų projektas.
Kalėdų laukimas ir Vokietijoje, ir Lietuvoje prasideda adventu. Tačiau Vokietijoje tikrasis švenčių maratonas kasmet prasideda nuo gruodžio 6-osios – šv. Mikalojaus dienos. Šis šventasis yra Kalėdų senelio prototipas, vaikų, mergelių, jūreivių, žvejų, kalinių globėjas.
Gruodžio 5-osios vakarą vokiečių vaikai už durų palieka batus. Jie tiki, kad tą naktį po namus klajoja šv. Mikalojaus, vaikų globėjo, dvasia. Šv. Mikalojus su savimi nešasi nuodėmių knygą, kurioje surašytos visos vaikų išdaigos. Į gerų vaikų batus šv. Mikalojus prikrauna skanėstų, o į blogų – prikiša žagarų. Būtent iš Vokietijos į Lietuvą atkeliavo tradicija kabinti kalėdines kojines.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto