Jaunimo darbo centruose bus įsiklausoma į kiekvieno jaunuolio poreikius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šiol Lietuvoje darbo ieškantiems ir profesinę karjerą planuojantiems jaunuoliams pagalbą teiks bei su darbdaviais bendradarbiaus jau 25 jaunimo darbo centrai.

Vyksta konsultacijos ir mokymai

Pirmadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė atidarė jaunimo darbo centrą Druskininkuose ir linkėjo, jog jis taptų Druskininkų jaunimo traukos centru, jame jaunuoliai atrastų profesinį pašaukimą, įgytų reikiamos motyvacijos ir įgūdžių bei sėkmingai įsilietų į darbo rinką.
Pasak ministrės, ypač svarbu tai, jog darbo ieškantys bei profesinę karjerą planuojantys jaunuoliai reikiamą pagalbą gaus jiems patogiu laiku ir patrauklia forma, tam nereikės būti užsiregistravusiu darbo biržoje.
„Labai svarbu, kad plečiasi jaunimo darbo centrų tinklas šalies regionuose. Paslaugos teikiamos arčiau jaunuolių, įsiklausoma į kiekvieno jauno žmogaus poreikius, suteikiama reikiama pagalba tiek individualiai, tiek ir konsultacijose grupėms, vyksta praktiniai mokymai“, – teigia ministrė A. Pabedinskienė.

Tinklas plečiasi

Šis jaunimo darbo centras – jau 25-asis šalyje. Čia jauniems žmonėms kokybiškas paslaugas, susijusias su įdarbinimu, profesiniu orientavimu, savarankiško užimtumo skatinimu, motyvacijos didinimu, karjeros planavimu ir bendrųjų gebėjimų didinimu, teiks ne tik centro darbuotojai, bet bus kviečiami ir įvairių mokymo įstaigų, darbdavių organizacijų atstovai, psichologai, verslininkai, socialiniai partneriai, savanoriai, studentai.
Neseniai jaunimo darbo centrai atidaryti Šakiuose ir Plungėje, savo eilės laukia naujos jaunimui skirtos erdvės Jurbarke, Šilalėje, Jonavoje ir Šilutėje. Metams baigiantis jaunuoliai turės galimybę rinktis ir aktyviai planuoti savo būsimą karjerą 29 jaunimo darbo centruose visoje šalyje.
Planuojama, kad ateityje tokie centrai veiks kiekvienoje šalies savivaldybėje. Pirmasis jaunimo darbo centras buvo įsteigtas 1999 m. Vilniuje pagal Danijos užimtumo tarnybos gerąją patirtį.

One Reply to “Jaunimo darbo centruose bus įsiklausoma į kiekvieno jaunuolio poreikius”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Idomu,kokia pramone yra Mazeikiuose,kad galetu duoti pasiulymus darbui? Butu gerai,kad Lietuvos Kolegijos bendradarbiautu su kitomis ES naremis ir galetu idarbinti Lietuvos jaunuosius specialistus,kad nereiketu jaunimui baigus mokslus stoti i Lietuvos Darbo birzose, eiles.Moko profesijos,o neturi pasiulyti darbo Lietuvoje! Svarbiausiai daugeliui moslai mokami ir gan nemazi pinigai,Kur jie sugula,i kieno kisene? Uzsidekit,ponai valdininkai pagaliau,”Mastymo keputaites”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*