Jaunųjų šaulių žaidynėse – ir mažeikiškės

Sėkmingai įveiktas kliūčių ruožas lėmė, kad Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės komanda užėmė pirmąją vietą. Gustė Aukštakytė – antroje eilėje viduryje.

Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės jaunieji šauliai ketvirtus metus iš eilės tapo Lietuvos šaulių sąjungos sporto žaidynių nugalėtojais, prie šios pergalės svariai prisidėjo ir dvi mūsų rajono jaunosios šaulės Gustė Aukštakytė ir Urtė Satkevičiūtė.

Žemaičiai – nenugalimi

25-osiose jaunųjų šaulių sporto žaidynėse, kurios tris dienas vyko Balsiuose, varžėsi dešimties rinktinių komandos. Taip pat jose dalyvavo giminingų organizacijų atstovai iš Latvijos ir Estijos bei Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai iš Kauno.

Jaunųjų šaulių komandos, sudarytos iš 21-o jaunuolio, ir žaidynių svečiai varžėsi orientavimosi, vasaros biatlono, šaudymo pneumatiniu ir mažo kalibro ginklais rungtyse, turėjo įveikti vandens ir sausumos kliūčių ruožus, kaip atskira rungtis vyko būrių rikiuotės konkursas.

Po atkaklios kovos Lietuvos jaunųjų šaulių žaidynių čempionais jau ketvirtus metus iš eilės tapo Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės komanda, antrą vietą iškovojo Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės jaunieji šauliai, o trečią – Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės komanda.

Ir mažeikiškių indėlis

Praėjusiais metais žemaičių jaunųjų šaulių rinktinės garbę gynė penki mažeikiškiai šios rinktinės nariai. Šiais metais žaidynėse dalyvavo dvi mūsų rajono atstovės – Gabijos-Sodų jaunųjų šaulių būrio būrininkė Gustė Aukštakytė, rinktinėje kovojusi jau antrą kartą, ir taip pat antrą kartą jai atstovavusi Kalnėnų jaunųjų šaulių būrio narė Ugnė Satkevičiūtė.

„Dalyvavau kliūčių ruožo rungtyje, komandą sudarė penki nariai. Visame ruože reikėjo atlikti užduotis, susijusias su karyba, – tai ir granatos metimas, ir padangos vertimas, ir laužo užkūrimas bei kitos. Pavyko parodyti geriausią laiką ir tapome šios rungties nugalėtojais. Vien fizinio pasiruošimo neužteko – važinėjau į treniruotes, turėjome susidirbti kaip komanda, ir tai mums pavyko“, – įspūdžiais dalijosi G. Aukštakytė.
U. Satkevičiūtė kartu su dar trimis Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunaisiais šauliais varžėsi komandinėje šaudymo iš mažo kalibro šautuvo rungtyje ir iškovojo antrą vietą.

Laisvalaikį praleido smagiai

Tris dienas trukęs renginys neapsiribojo vien sportinėmis rungtimis – vakarais jaunieji šauliai dalyvavo kūrybinėse rungtyse, kurios kėlė džiaugsmą, šventinę atmosferą.

Pasak jau šeštus metus jaunųjų šaulių gretose dalyvaujančios G. Aukštakytės, smagu buvo ne tik patirti sportinį azartą, bet ir pabūti bendraminčių būryje, pabendrauti, liko geri įspūdžiai.

Jauniesiems šauliams veiklos netrūks ir artimiausiu metu – jie pasiruošę jau šį savaitgalį savanoriauti miesto šventės metu, po to prasidės vasaros jaunųjų šaulių pakopinės stovyklos.
Nuotrauka iš rinktinės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto