Jaunųjų šaulių žiemos pramogos – žygis ir stovykla

Prieš žiemos žygį į Vytauto mišką – paskutiniai instruktorių pamokymai.

Žiemos šaltukas ir sniegas nesutrukdė Mažeikių Gabijos ir Sodų būrio jauniesiems šauliams miške išbandyti tai, ko rudenį jie išmoko teorinėse pratybose.
Praėjusį savaitgalį jaunieji šauliai rinkosi į naktinę stovyklą, surengtą Sodų pagrindinėje mokykloje.

Išbandė praktiškai

Penkių valandų žygiui Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių Gabijos ir Sodų būrio jaunieji šauliai pasirinko Vytauto gatvės gale esantį mišką. Pernai jie pratybas atliko Reivyčių apylinkės miškuose, už „Riestlitos“. Tokius žygius jaunųjų šaulių būriai rengia bent kartą per metus.

„Į taktinius žygius eina tik tie jaunieji šauliai, kurie jau turi uniformas, o jas galima įsigyti tik pabuvus pirmos pakopos stovykloje ir išlaikius egzaminus. Žygio tikslas buvo vienas – rudenį šauliai gavo teorinių žinių apie orientavimąsi miškingose vietovėse, dabar jas reikėjo patikrinti, įtvirtinti ir parodyti praktikoje, ko kas išmoko“, – „Santarvei“ sakė būrio vadovė Rima Skrodenytė.
Šį išbandymą, kuris buvo ne iš lengvųjų ne tik dėl orų, bet ir dėl fizinio krūvio, buvo pasiryžę įveikti 16 jaunųjų šaulių, iš jų pusė – merginos.

Tikslas – nepaklysti

Suskirstyti į tris grupes ir gavę skirtingas užduotis jaunieji šauliai dešimtą valandą ryto išvyko į mišką ir startavo skirtingose jo vietose. Tikslas – naudojant priemones azimutui nustatyti bei kompasus susiorientuoti miškingoje vietovėje, nepaklysti, nepasimesti.

Per 5 valandas nuėję apie 12 kilometrų žygio dalyviai grįžo į atgal. Anot būrio vadovės, jaunuoliai grįžo pavargę, net neturėję laiko užkąsti, tik atsigėrę iš termosų arbatos ar kavos, bet patenkinti.
Būrio vadovė dėkinga buvusiems jauniesiems šauliams Jokūbui Šakiui, Pauliui Statkui, Emiliui Kliobai ir Rokui Gabaliui, kurie dabar tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgose, bet mielai sutiko būti šio žygio instruktoriais. Nors ir išvykę mokytis į kitus miestus, jie neužmiršta savo būrio, aukoja laisvalaikio valandas, kad perduotų patirtį mokiniams.

Metinės paminėtos šūksniu

Praėjusį savaitgalį Sodų pagrindinėje mokykloje surengta jaunųjų šaulių naktinė stovykla „Išbandyk save“.
„Kvietėme į šią stovyklą atvykti ir jaunuosius šaulius iš Šiaulių generolo Povilo Plechavičiaus 6-osios rinktinės, ir Kauno generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus atstovus, kurie tradiciškai dalyvauja mūsų rajone organizuojamuose žygiuose generolo keliais. Deja, orai ir sudėtingos sąlygos keliuose sutrukdė jiems atvykti“, – pasakojo R. Skrodenytė, viena iš šios stovyklos organizatorių.

Naktinės stovyklos metu jauniesiems šauliams teko atlikti kariūnų parengtas užduotis.

Į stovyklą susirinko 111 dalyvių iš Žemaitijos 8-os rinktinės jaunųjų šaulių 9 būrių: Mažeikių Gabijos, Sodų, Kalnėnų, Sedos, Viekšnių, Židikų, Plungės, Kulių bei Telšių.
Stovyklos atidarymo metu, be tradicinės rikiuotės, visų jaunųjų šaulių šūksniu buvo paminėtos mūsų kraštiečio, partizanų vado, pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio 121-osios gimimo metinės.

Užduotis parengė buvę jaunieji šauliai

Stovykloje vyko komandinės šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybos, virvės traukimo bei individualios rungtys: atsispaudimai, prisitraukimai, atsilenkimai, šuoliukai per virvutę.

Pratybų užduotis visiems paruošė buvę jaunieji šauliai gabijiečiai, o dabar jau studentai, kariūnai, kariai savanoriai: Martyna Griciūtė, Povilas Stanys, Svajūnas Kelpšas, Lukas Leistrumas, R. Gabalis, J. Šakys.
Pasak R. Skrodenytės, užduotys jauniesiems šauliams buvo įdomios ir azartiškos. Po paskaitos „Maketas ir jo panaudojimas“ dalyvių laukė kariška estafetė, kurios metu komanda turėjo įveikti kliūtį, šliaužti, nešti sužeistąjį, pereiti minų lauką ir pasiekti jame esančias medicinines priemones, kad galėtų suteikti pirmąją pagalbą sužeistajam, gerai orientuotis tamsoje.

Orientacinėse pratybose reikėjo ne tik surasti postus, bet ir atlikti užduotis: prie dr. Jono Basanavičiaus paminklo sudainuoti patriotinę dainą, kituose punktuose užkurti laužą, atsakyti į penkis klausimus apie Šaulių sąjungą ir pan.
Renginį vainikavo diskoteka ir padėka Sodų pagrindinės mokyklos direktorei Šarūnei Dargienei, kuri suteikė patalpas, leido suburti draugus ir bendraminčius.
Nuotr. iš Mažeikių Gabijos ir Sodų būrio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto