Jaunuoliai, dirbę iki mokyklos baigimo, įgis daugiau socialinių garantijų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė išvadai dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimo, kuriuo siūloma platesniam ratui jaunų žmonių suteikti teisę į ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) ar tėvystės pašalpas.
Seimui priėmus įstatymo pataisas, teisę gauti ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) ar tėvystės pašalpą turės ir tie jaunuoliai, kurie bus dirbę (tapę apdraustaisiais) iki mokslo baigimo.
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, jaunuolis, įsidarbinęs iki mokslo baigimo, netenka teisės į išmoką kaip besimokantis asmuo iki 26 metų, o nustatyto stažo išmokai skaičiuoti dar neturi, todėl ir išmoka kaip dirbančiam asmeniui jam nepriklauso.
Todėl siekiant atkurti socialinį teisingumą, užtikrinti jauniems asmenims socialines garantijas, taip pat skatinant jaunų žmonių įsidarbinimą, siūloma jiems įsidarbinus anksčiau, nei baigus mokslus, suteikti teisę į ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) ar tėvystės pašalpas, jeigu draudiminis įvykis įvyko atitinkamai per 6 mėnesius (ligos atveju) ar 12 mėnesių (motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) atveju) nuo mokslo baigimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto