Jaunuosius šaulius subūrė ir užėmė tirkšliškiai

Naktiniame jaunųjų šaulių sąskrydyje pabuvo ir keturkojis draugas…

Kiekvienas jaunųjų šaulių būrys tradiciškai kartą per metus surengia naktinę stovyklą. Po vasaros pirmieji į tokį sąskrydį bendraminčius pakvietė Tirkšlių jaunieji šauliai.

Susipažino su pilietiniu pasipriešinimu

Į naktinę stovyklą, kuri vyko Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio progimnazijoje, susirinko 123 jaunieji šauliai iš Gabijos, Kalnėnų, Sodų, Sedos, Viekšnių, Židikų ir Tirkšlių būrių. Juos pasveikino Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės vadas Julius Svirušis ir Mažeikių 801 kuopos šaulių vadas Pranas Trakinis.

Stovyklos organizatorius Stasys Pauliukas „Santarvei“ sakė, kad naktinės stovyklos – ne tik žaidimai, pramoga, pabuvimas kartu, bet ir teoriniai mokymai. Šį kartą jaunuosius šaulius su karine technika bei pilietinio pasipriešinimo aspektais supažindino rinktinės metodininkas Leonas Mileikis. Praktinių mokymų gamtoje metu Tirkšlių būrio būrininkas Nedas Vismontas ir instruktorė Sofija Norkutė surengė ,,Auksinio lagamino“ paieškas apleistuose statiniuose.

Naktinės stovyklos dalyviai buvo suskirstyti į tris komandas, viena jų paslėpė lagaminą, kita atliko vietovės žvalgybą, trečia privalėjo surasti lagaminą.

Išsiaiškino geriausius

Neapsieita ir be sportinių varžytuvių. Šaudymo oriniu šautuvu rungtyje, kurią pravedė instruktorius Stasys Dargis, taikliausi buvo sediškiai, aplenkę „gabijiečius“. Kvadrato rungtyje varžėsi patys jauniausi – nugalėjo tirkšliškiai, kitos dvi prizinės vietos atiteko Židikų būrio komandoms. Tinklinio varžybose nenugalima buvo jungtinė Viekšnių ir Gabijos būrių komanda, virvės traukimo rungtyje – Kalnėnų jaunieji šauliai.

Emocingų virvės traukimo varžybų akimirka.

Pavieniui stovyklos dalyviai varžėsi ištvermės ir rankų lenkimo rungtyse, pirmojoje geriausiai pasirodė Lukas Okuncev.
Stovyklos uždarymo metu visi nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais ir saldžiais prizais.

Skatina sąveiką

Naktinės stovyklos, organizuojamos jau daug metų, prigijo. Jaunieji šauliai važiuoja ir į kituose rajonuose vykstančius renginius, kurių iniciatorė – Žemaitijos 8-oji šaulių rinktinė. Spalį būrių atstovai dalyvavo naktinėje stovykloje Plungės Saulės gimnazijoje, gruodžio pradžioje vyks į tokią stovyklą Alsėdžiuose.

Ketvirtadienį apie 40 rajono jaunųjų šaulių priėmė pasižadėjimą Mažeikių 801-osios kuopos rikiuotėje, Mažeikių Nepriklausomybės aikštėje minint Lietuvos kariuomenės dieną, tačiau šaulišką uniformą jie galės užsivilkti tik po pirmos pakopos aštuonių dienų stovyklos Balsiuose bei egzaminų. Pasak šaulių būrių vado S. Pauliuko, motyvacijos tobulėti jiems yra. Jis vardijo šios veiklos privalumus: stovyklos skatina bendravimą, stiprina būrių sąveiką, tarp jaunųjų šaulių užsimezga draugiški ryšiai ir, be abejonės, visa tai – geros pamokos – tiek fizinės ištvermės, tiek teorijos.
Nuotr. iš šaulių archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto