Javapjūtę pajuto ir ugniagesiai

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai primena, kad, prasidėjus javapjūtei, tradiciškai vis daugiau pranešimų pasiekia apie žemės ūkio technikos ir laukų gaisrus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjantis rugiapjūtės sezonas verčia į laukus važiuoti ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnus – bus tikrinama priešgaisrinė kombainų ir kitos žemės ūkio technikos būklė.

Vyks prevencinės priemonės

Trečiadienį Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje užfiksuotas pirmasis iškvietimas į laukus. Apie šešioliktą valandą gautas pranešimas, kad Urvikių apylinkės laukuose dega ražienos, ugnis sparčiai artėja prie gyvenamųjų pastatų. Atvykęs ugniagesių ekipažas ugnies plitimą sutramdė per keliolika minučių.
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai primena, kad, prasidėjus javapjūtei, tradiciškai vis daugiau pranešimų pasiekia apie žemės ūkio technikos ir laukų gaisrus.
Pareigūnai primena, kad dažniausiai šie gaisrai kyla dėl netvarkingos kuro sistemos, elektros įrangos pažeidimų bei įkaitusių besisukančių mechanizmų, nuo kurių dažnai nėra nuvalomi apkibę šiaudai.
„Pagal instrukcijas kombainuose turi būti du gesintuvai bei nedegus audeklas, patartina laikyti ir kastuvą, kad žemėmis būtų galima užmesti besiplieskiančią ugnį. Pernai ir užpernai kombainų gaisrų mūsų rajone nebuvo, todėl ir šiemet skirsime didelį dėmesį prevenciniam darbui, vyksime į laukus ir tikrinsime, kaip laikomasi priešgaisrinių reikalavimų“, – sakė priešgaisrinės priežiūros poskyrio specialistas Vaclovas Česnauskas.

Gaisrų skaičius perkopė du šimtus

Per septynis šių metų mėnesius rajono ugniagesiai gelbėtojai vyko į 386 iškvietimus, gesino 225 gaisrus, panašiai kaip ir pernai per tą patį laikotarpį. Gaisruose šiemet žmonių aukų išvengta, du rajono gyventojai buvo traumuoti, du žmonės išgelbėti iš ugnies gniaužtų.
Dažniausiai gaisrai gesinti dvejuose objektuose – mieste esančiame Sodų gatvės septintajame name ir Užlieknės gyvenvietėje. Per septynis mėnesius į Sodų gatvės daugiabutį pareigūnai skubėjo dvylika kartų, Užlieknėje gesinti penki ūkiniai pastatai.
Per šiuos metus pareigūnai rajone atliko kiek daugiau nei šešiasdešimt gelbėjimo darbų: penkis kartus vykta į avarijų vietas, tris kartus ieškota skenduolių, 22 – skubėta į pagalbą kitoms specialiosioms tarnyboms, 25 kartus atlikti gelbėjimo darbai po rajoną užklupusių audrų ir pūgų.
32 kartus ugniagesiai gelbėtojai į iškvietimus vyko tuščiai – tiek užregistruota melagingų iškvietimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*