Javapjūtei įpusėjus – didesnis gaisrų pavojus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį Telšių apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai priklausančioje teritorijoje užfiksuoti du gaisrai atvirose teritorijose. Abu juos gesino mūsų rajono ugniagesiai gelbėtojai.
Javapjūtės metu rajono laukuose jau degė du kombainai.
Pareigūnai ragina pasirūpinti javapjūtės technika ir kol nėra lietaus, laukuose kuo atsargiau elgtis su ugnimi.

Gaisrai siautėjo atvirose teritorijose

Pirmasis pranešimas apie degančias ražienas Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė apie pusę dviejų po pietų – pastebėta, kad nemažas jų plotas dega Buknaičių apylinkėse. Mažeikiškių ugniagesių gelbėtojų ekipažas gaisrą gesino vandeniu, vien parankinių priemonių neužteko – ugnis kėsinosi įsisukti į šalia esantį miežių lauką. Per pusvalandį gaisras buvo numalšintas, sudegė apie pusė hektaro ražienų.
Apie dešimtą valandą rajono ugniagesiai gelbėtojai tramdė liepsnas Račių kaime – čia degė šieno ritinys ir ražienos.
Prasidėjus javapjūtei rajono ugniagesiai jau keturis kartus vyko gesinti degančių laukų (be pirmadienio incidentų). Ugnis nuniokojo daugiau kaip septynis hektarus javų ir ražienų.

Ugnis taikėsi į kombainus

Jeigu praėjusį rugiapjūtės sezoną mūsų rajone degė tik vienas kombainas, tai pastarosiomis dienomis užfiksuoti du šios žemės ūkio technikos gaisrai.
Kombainas „Dronninborg“ užsidegė Laižuvos seniūnijos Duobgirių kaimo laukuose, variklio skyriuje įsiplieskusią ugnį numalšino laižuviškiai ugniagesiai.
Kitas kombainas degė Asteikių kaimo laukuose, jo būgne kilusį gaisrą vandeniu ir gesintuvais numalšino patys gyventojai.
Pirmadienį šalyje užsiliepsnojo penki kombainai, šeštadienį ir sekmadienį ugnis nuniokojo keturis.

Būtina laikytis saugos reikalavimų

Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Ričardas Kiškėnas prašo gyventojus būti sąmoningus ir pasirūpinti pirminėmis gaisrų gesinimo priemonėmis. Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, kiekvienas kombainas turi būti aprūpintas ne mažiau kaip dviem keturių kilogramų gesintuvais ir vienu nedegiu audeklu.
Poskyrio pareigūnai taip pat primena: ražienas deginti draudžiama, kaip ir nenupjautas ir nesugrėbtas žoles, nendres, javus ir kitas žemės ūkio kultūras.
Už šių reikalavimų nesilaikymą gresia baudos nuo 57 iki 289 eurų, o pareigūnams – nuo 115  iki 347 eurų.
Atsakomybė numatyta ir žemės savininkams, naudotojams bei valdytojams, kurie, pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, nesiima priemonių jam užgesinti. Jiems galima skirti baudą nuo 28 iki 173 eurų, taip pat bus sumažintos tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, kuriuose kilo gaisras.

One Reply to “Javapjūtei įpusėjus – didesnis gaisrų pavojus”

  1. kas parašė:

    Vėjus vėl rašot, tą miežių lauką net ne gaisrininkai išgelbėjo o kaimo zmonės pamatę gaisrą. Jei ne jie tai gaisrinė su savo „laužu“ kol atvažiavo viskas senai būtų buvę sudegę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto