Javų derlius ūkininkus džiugina ir gausa, ir kokybe

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rajono ūkininkai šiemet deklaravo beveik 59 tūkst. hektarų pasėlių ir žemės ūkio naudmenų. Didžiąją dalį šio ploto užima javai. Šiuo metu javapjūtė jau beveik baigta, žemė paruošta arba ruošiama žiemkenčių sėjai.
Mažeikiškiai ūkininkai džiaugiasi javų derliumi – bene geriausiu per pastaruosius trejus metus, tačiau grūdinių kultūrų supirkimo kainos – per mažos.

Didelių eilių nebuvo

Anksti prasidėjusi javapjūtė ir sausi orai leido ūkininkams kulti tolygiai ir ilgesnį laiką, todėl itin didelių eilių prie grūdų supirkimo punktų nebuvo, nebent parduodant rapsą.
Tai patvirtino ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka, kuruojantis klausimus, susijusius su žemės ūkiu. Jis „Santarvei“ sakė, kad gal kiek ilgiau teko palaukti atvežusiems grūdus į supirkimą Gamyklos gatvėje.
Pasak E. Salatkos, norinčiuosius parduoti grūdus ne itin džiugina grūdų supirkimo kainos. Jos šiais metais gerokai mažesnės nei ankstesniaisiais.
„Pernai javų derlius buvo kur kas prastesnis ir kiekiu, ir kokybe, bet kaina didesnė. Tada už toną geresnės kokybės kviečių buvo galima gauti nuo 180 iki 200 eurų, o šiais metais daugiausiai – iki 160 eurų.
Paprastai būtent javapjūtės metu supirkimo kainos yra pačios mažiausios, tik vėliau spalio, lapkričio mėnesį grūdų supirkimo kainos pradeda kilti“, – kalbėjo E. Salatka.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Javų derlius ūkininkus džiugina ir gausa, ir kokybe”

  1. amzinos asaros parašė:

    pavasari visi verke,kad derliaus nebus …dabar verkia kad kainos per mazos…kada jums bus gerai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video