Jonines mažeikiškiai šventė jau išvakarėse

Joninės Urvikiuose. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Janinas ir Jonus Mažeikių miesto ir kai kurių rajono vietovių gyventojai sveikino ir su jais kartu šventė jau vakar. Viekšniškiai į Jonines rinksis šiandien.

Jonams ir Janinoms – pirtis

Mažeikių miesto gyventojai tradiciškai švęsti Joninių rinkosi prie Ventos upės miesto paplūdimyje. Kaip visada čia liepsnojo šventinis laužas, Janinoms ir Jonams šiemet vietoj ąžuolo vainikų įteiktos beržinės vantos: šventės organizatoriai teigė taip laimį dvigubai, nes išsaugomi ąžuolai, o vantos – ne tik grožiui, bet ir švariam kūnui tinka. Juolab kad jiems šventėje buvo pasiūlyta nemokama pirtis.
Varduvininkus sveikino laumės, šventės dalyviai vaišinosi žolynų arbata, merginos ir moterys pynė ir plukdė vainikus, o norintys ieškojo paparčio žiedo.
Muzikinę Joninių dalį užpildė grupė „Spectrum“ ir Reda  Striškaitė, Juozas ir Jolita, o su likusiais šventėje iki paryčių naktinėjo DJ Audrius.

Joninės ir vestuvės

Urvikiškiai vakar kvietė į dvigubą šventę: sveikino Janinas ir Jonus bei klegėjo vestuvių muzikantų festivalis „Žemaitijos muzikantai 2014“, kuriame dainavo ir šventės dalyvius linksmino daugybė muzikantų iš visos Žemaitijos.
Žemaičius su savo šešiolikos rūšių alumi aplankė mažųjų aludarių Karalienė iš Pakruojo, kurios alus ne vienam susuko galvas.
„Šalia mūsų yra aludariais garsėjantys Reivyčiai, o Urvikiuose turime net Aludarių gatvę, be to, Joninės neįsivaizduojamos be laužo ir putojančio alaus, tad manau, kad čia visiems buvo gera“, – kalbėjo Urvikių kultūros centro direktorė Vita Černookienė.
Šventės metu merginos pynė didžiausią žolynų vainiką, o kurdami Joninių simbolį – rasos įvaizdį, šlakstėsi vandeniu, savo spalvomis šventės dalyvius svaigino ugnies šou ir fejerverkai.
Linksmybių puotą paįvairino Lietuvos estrados žvaigždės: Džordana Butkutė,  Stasys Povilaitis,  Žilvinas Žvagulis  bei kiti atlikėjai, kuriuos įkūnijo Klaipėdos parodijų teatras.

Viekšniuose – atlaidai

Sediškiams šios Joninės – taip pat dviguba šventė, nes jie vėl grįžta į seną šventės vietą – pamėgtą salelę. Čia atsirado didelė stoginė, grindys, jau anksčiau buvo estrada, tad joninių šokėjų trypimas kėlė dar didesnį triukšmą.
Viekšniškiai Jonines švenčia šiandien naujoje vietoje – miestelio centre, prie išpuoštos vasaros estrados. Pirmiausias šios dienos Joninių akordas – atlaidai miestelio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.
O šventėje mažų ir didelių šventės dalyvių laukia įvairios linksmybės, pramogos ir staigmenos.
Plačiau apie rajone paminėtas Jonines skaitykite „Santarvės“ ketvirtadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Jonines mažeikiškiai šventė jau išvakarėse”

 1. kur parašė:

  nepatenkintojo komentaras dingo

 2. julija parašė:

  kam nepatinka neidomus tokie renginiai gali i juos neiti, ar kas vercia eina ir skundziasi kad viskas negerai , man ir mano biciuliams viskas patiko ir muzika ir vantos ir vedantieji ,

 3. Tomas parašė:

  Manau kad svente kaip svente man visai buvo linksma o cia ponas tik derktis temoka matyt labai jau inteligentiskas ir kazka ismanantis apie kultura ir svenciu organizavima:-) cia tokios sventes ir turi but prasiblaskai gal ka isgeri pasoki ir namo nesvarbu kas bekoncertuotu jei tau uzpakaly batas vistiek tau bus negerai gerbiamas pilieti:-)

 4. Jūratė parašė:

  Kas tie Juozas ir Jolita. Gal jie tokios Lietuvoj žinomos žvaigždės kaip Arina ar Mia, kad net nereikia pavardžių parašyt?

 5. Joninės parašė:

  Jeigu Mažeikių kultūros centras daro Jonines tam, kad pasidėtų pliusiuką, geriau jau to nedarytų, nes šventė tikrai nevykusi: kažkokie neaiškiai iš kur ištempti atlikėjai, keletas šokių, laužas, net vainikų Jonams nenupynė… Atrodo, profesionalai, o šventė – šlamštas. Kiek faina buvo per Dūdų šventę, tiek neįdomu čia.

 6. Jonas parašė:

  Karšto Komentaro straipsnio: Prezidentė priėmė Šventojo Sosto nuncijaus skiriamuosius raštus- komentaruose, (Google), rasime ir naujausią Jėzaus Apraišką:
  SEPTINTASIS SKAMBUTIS
  JĖZAUS CHRISTAUS APRAIŠKA 2014 M. BIRŽELIO 16 D.
  Skaitykime, platinkime, nepridėdami ir neatimdami.

  Taip pat kviečiame tikinčius kasdieninei- pastoviai maldai 12 valandą.
  – Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančiui, 2010 04 27 Jėzaus apreikštam.
  Rasime Rožančių tuo pačiu, minėtu adresu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto