Juodeikių tvenkinyje – limituota žūklė

Nuotr. iš mazeikiai.lt tinklalapio

Aplinkosaugininkai informuoja: žvejų pamėgtas Juodeikių tvenkinys yra priskirtas prie tų, kuriuose intensyviai veisiami karpiai. Todėl šiame tvenkinyje žvejyba yra limituota – norint čia gaudyti žuvį, būtina žvejo mėgėjo kortelė.


Pagal aplinkos ministro patvirtintas limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo pataisas, 236,9 hektaro ploto Juodeikių tvenkinys įtrauktas tarp dešimties vandens telkinių, kuriuose organizuota intensyviai veisiamų žuvų limituota žūklė.
Kaip paaiškino aplinkosaugininkai, turint žvejo mėgėjo bilietą arba nemokamos žvejybos teisę, galima žvejoti tik su įrankiais ir masalais, kurie naudojami plėšriosioms žuvims gaudyti.
„Norint žvejoti karpius ar kitas žuvis, būtina žvejo mėgėjo kortelė, vienos žvejybos metu leidžiama sugauti tik tris karpius. Neturint šios kortelės ir vykdant ne plėšriųjų žuvų žvejybą, pažeidžiama limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų tvarka, už tai gresia bauda nuo devyniasdešimt iki vieno šimto septyniasdešimties eurų. Neleistinai sugavus bent vieną karpį, dar bus skaičiuojama ir šimto eurų gamtai padaryta žala“, – informavo Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

9 Atsakymai į “Juodeikių tvenkinyje – limituota žūklė”

 1. As parašė:

  Iš kur Vidai ištraukėte, kad Juodeikių tvenkinys įtrauktas? Kur įsakymas? Nuotraukoje aiškiai matosi užrašas „Galioja Respublikiniai Žvejo Mėgėjo Bilietai“ Neradau niekur tokios informacijos. Be to jau senai nebėra tų karpiuku. Juos senai išgaudė, kvailelius. Negalvokite, kad įleidote 3 žuvis ir pinigą turite lupti. Už mano sumokėtus pinigus aš vienas tiek jau galėjau nupirkti žuvų.

 2. Piktas Žvejys parašė:

  Už mūsų suneštus pinigus perka karpius ir po to apmokestina. ŠĮ teismą tokius biznierius. Suprasčiau lieptu paleisti pagautą karpį, nes neprisiveisė, o dabar mokėk ir gaudyk. Nuo to žuvų tikrai nepadaugės. Mačiau kaip traukia tuos karpiukus. Gėda Mažeikiams, ir taip esame nuskriausti. Nei povandeninės žvejybos turime, nei normaliai žvejoti galime. Liko Venta. Įleiskite kelias silkes ir ten licenziją įveskite.
  Atimti visus išnuomotus už eurą 100 metų tvenkinius. Panaikinti žvejų burelius. Palikti žuvivaisos darbuotojus ir gamtos apsaugą. 1 Žvejo bilietas visai Lietuvai, su tam tikrais draudimais , kaip pvz lašišų ir kt. licenzijomis ir apribotu laiku. Dabar randi vandeni ir spėlioji, ką čia gali, ko negali.

  1. Anonimas parašė:

   Pilnai pritariu. Dabartine tvarka visiski kliedesiai. Bet ko noreti kai toks aplinkos apsaugos ministras!

 3. Cvb parašė:

  O kas prase ten veisti karpius??? Vidada zvejojau karsius man tie karpiai nereikalingi. Akivaizdziai korupcine chema.

 4. Levanidas parašė:

  Ešeriai, starkiai ir kitos plėšrios žuvys gaudomos su plūdinėmis meškerėmis naudojant masalui sliekus, arba kitokį masalą, taip pat gyvą žuvelę. Jos gaudyti tvenkinyje negalima. Tačiau, jeigu aš žuvelių prisigaudęs kitur, atsivešiu į Juodeikius savo, kaip tai bus traktuojama. Paskambinau Kupliauskui, tačiau jis nieko išsamaus paaiškinti nesugebėjo nei apie atsivežtas savo žuveles, nei apie plūdinę meškerę. Vienintelį ką pasakė, kad radus tokią meškerę arčiau kaip 25 metrai prie tvenkinio žvejys bus baudžiamas. Tai kaip žvejai galės gaudyti ešerius su sliekais? Dėl savo žuvelių taip pat nesulaukėme jokio konkretaus atsakymo. Galų gale, Kupliauskas supratęs, kad nesugebės paaiškinti į užduotus klausimus pareiškė, kad jo netrukdytume, nes turi svarbesnių darbų. Pokalbis telefonu vyko tikrai nedraugišku tonu.

 5. Levanidas parašė:

  ešeriai, starkiai ir kitos plėšrios žuvys gaudomos su plūdinėmis meškerėmis naudojant masalui sliekus, arba kitokį masalą, taip pat gyvą žuvelę. Jos gaudyti tvenkinyje negalima. Tačiau, jeigu aš jos prisigaudęs kitur, atsivežiu į Juodeikius savo, kaip tai bus traktuojama. Paskambinau Kupliauskui, tačiau jis nieko išsamaus paaiškinti nesugebėjo nei apie atsivežtas savo žuveles, nei apie plūdinę meškerę. Vienintelį ką pasakė, kad radus tokią meškerę arčiau kaip 25 metrai prie tvenkinio žvejys bus baudžiamas. Tai kaip žvejai galės gaudyti ešerius su sliekais? Dėl savo žuvelių taip pat nesulaukėme jokio konkretaus atsakymo. Galų gale, Kupliauskas supratęs, kad nesugebės paaiškinti į užduotus klausimus pareiškė, kad jo netrukdytume, nes turi svarbesnių darbų. Pokalbis telefonu vyko tikrai nedraugišku tonu.

 6. Kaimietis parašė:

  Labai įdomų kur nueina mūsų surinkti pinigai už žvejo bilietus. Iš jų perka karpius ir uždeda papildomus mokesčius visiems telkiniams. Kam man tada tas žvejo bilietas, jei Mažeikiuose niekur nebegaliu gaudyti, tik Ventoje.
  Atsidarys Latvija, važiuosiu tenai, užknisote savo gobšumu.

 7. Arūnas parašė:

  O juodeikiu tvenkiny

 8. Zvejys parašė:

  Pagal aplinkos ministro patvirtintas limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo pataisas, 236,9 hektaro ploto Juodeikių tvenkinys įtrauktas tarp dešimties vandens telkinių, kuriuose organizuota intensyviai veisiamų žuvų limituota žūklė.

  https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/24df36d2aea411eba6328c92adabc234

  Kažkodėl taisyklių pakeitime nerandu, kad būtų įtrauktas Juodeikių tvenkinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto