Juodeikių tvenkinyje padaugėjo žuvų

Dar du tūkstančiai karpių papildė Juodeikių vandens telkinį. Nuotrauka iš aplinkosaugininkų archyvo

Kaip niekad gausiai šiais metais įžuvinami valstybiniai Mažeikių rajono vandens telkiniai – šį kartą karpių įleista į žvejų pamėgtą Juodeikių tvenkinį.

Įleista dvimečių karpių

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros darbuotojai stebėjo Juodeikių tvenkinio įžuvinimą, kai į šį vandens telkinį buvo įleista du tūkstančiai vienetų karpių, užaugintų Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Simno poskyrio darbuotojų. Iš viso į  Juodeikių tvenkinį įleista daugiau nei 600 kilogramų dvimečių, apie tris šimtus gramų sveriančių karpių.
Pasak departamento vyriausiojo specialisto Artūro Konderausko, Juodeikių tvenkinys žuvimi šiemet praturtinamas jau ne pirmą kartą – rugsėjį čia buvo įleista 1500 lynų. Vasarą šiame vandens telkinyje apgyvendinta trys tūkstančiai vienetų karpių.
Šiais metais mūsų rajono vandens telkiniai buvo įžuvinami ne kartą – 9000 šlakių įleista į tris rajono upelius, 4000 lynų „apsigyveno“ dviejuose rajono vandens telkiniuose, 770 karpių išleista į aštuonis rajono vandens tvenkinius.

Skirtos piniginės baudos

Aplinkosaugininkai džiaugiasi praturtėjusiais vandens telkiniais, bet įžiūri kitą bėdą: kai vieni juos įžuvina, kiti bando pasinaudoti šiuo gėriu.
Spalio dešimtąją šiauliškiai aplinkosaugininkai surengė reidą prie Juodeikių vandens telkinio ir pastebėjo du žvejus, kurie meškeres buvo įleidę draudžiamoje vietoje – pagyvenę vyriškiai žvejojo arčiau kaip šimtas metrų žemiau užtvankos.
Tai traktuojamas kaip šiurkštus žvejybos taisyklių pažeidimas ir už tai gresia bauda nuo keturių šimtų iki tūkstančio litų su žvejybos įrankių konfiskavimu. Šiomis dienomis mažeikiškiams skirtos minimalios keturių šimtų litų baudos, paimti žvejybos įrankiai. Užklupti jie laimikio neturėjo, tad gamtai žala nebuvo padaryta ir papildomai jiems mokėti nereikėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto