Juodi debesys – virš Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius dėl galimų rinkimų pažeidimų neįžvelgia Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko kaltės.

Suabejojo galimybėmis

Z. Vaigausko galimybėmis toliau vadovauti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime suabejojo Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius.
„Jūs 2012 m. pabaigoje būdamas partijos pirmininku lėmėte tai, kad jūsų partija priėmė sprendimą sugrąžinti poną Z. Vaigauską rinkimų komisijos pirmininku. To rezultatas yra tai, kad ir toliau per visus rinkimus plinta balsų pirkimai, dabar jau rinkėjai perkėlinėjami iš vienos vietos į kitą, juodi pinigai naudojami rinkimų kampanijoje. Sakykite, kiek Z. Vaigausko buvimas rinkimų komisijos pirmininku, Jūsų manymu, jūsų partijai davė papildomai balsų? Ir ar pritartumėte, kad reiktų baigti šitą praktiką?“ – A. Butkevičiaus teiravosi A. Kubilius.

Premjero ir Prezidentės nuomonės išsiskyrė

„Pirmiausia jūs turite suprasti ir suvokti, kad Z. Vaigauskas nėra Dievas (…) ir, jeigu jūs kalbate apie balsų pirkimą, tai, lyginant su kažkokiais kitais rinkimais, reikia vertinti, kad per šituos rinkimus šita Vyriausybė kaip tik ir dirbo su teisėsaugos institucijomis labai atsakingai, pasiruošė, kad būtų labai griežta kontrolė“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.
Premjeras padėkojo vidaus reikalų ministrui, Policijos departamentui, kurie dėjo dideles pastangas užkirsti kelią balsų pirkimui. A. Butkevičius sakė turįs duomenų ne tik apie į viešumą išlindusias partijas, kurios dalyvavo balsų pirkime, tačiau ir kitas. Tiesa, Premjeras jų neįvardino.
„Aš manau, kad pirkimų skaičius žymiai sumažėjo per šituos rinkimus, palyginti su ankstesniais rinkimais. Tai tokią aš turiu informaciją, kuri man yra pateikta. O aš manau, kad tos emocijos, kurios yra išsakytos, yra iš dalies be pagrindo“, – tikino A. Butkevičius.
Kritiką VRK ne kartą išsakė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, prieš artėjančius parlamento rinkimus 2016 m. verta rimtai svarstyti VRK sudėties keitimą, nes šios institucijos darbas nuolatos prastėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto