K. Bartkevičius siūlo skatinti medienos pramonę

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius siūlo numatyti galimybę Lietuvos medienos ir baldų gamybos pramonei pirmumo teise įsigyti žaliavos vietinėje rinkoje.

Šiandien Seimas po svarstymo pritarė Seimo nario K. Bartkevičiaus pasiūlymui fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie Lietuvoje medieną apdirba ar perdirba, numatyti pirmenybės teisę įsigyti miškų urėdijų parduodamą valstybiniuose miškuose pagamintą medieną.
Medienos perdirbimas ir baldų gamyba yra vienas svarbiausių šalies pramonės sektorių, sukuriantis bene didžiausią pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai. Sudarytos sąlygos Lietuvos medienos pramonei pirmumo teise įsigyti žaliavos vietinėje rinkoje užtikrins medienos pramonės, kurioje dirba per 60 tūkst. darbuotojų, vystymąsi ir racionalų medienos, kaip ribotų gamtos išteklių, panaudojimą, taip pat padidins šalies biudžeto lėšų surinkimą.
Parlamentaro teigimu, Lietuvos medienos pramonės skatinimas tiesiogiai prisideda prie esamų darbo vietų išlaikymo bei naujų darbo vietų kūrimo miškų ir medienos sektoriuje. Siūlomas prioritetinis medienos pramonės aprūpinimas žaliava taip pat atitinka ir socialinius probleminių kaimo vietovių gyventojų interesus.
„Siekiant užtikrinti tolimesnį sektoriaus augimą bei planuojamas investicijas, reikalinga sudaryti galimybę Lietuvos medienos ir baldų gamybos pramonės įmonėms pirmumo teise įsigyti žaliavos iš valstybės nuosavybėje esančių miškų“, – savo pasiūlymą argumentavo K. Bartkevičius.

LR Seimo inf.

2 Atsakymai į “K. Bartkevičius siūlo skatinti medienos pramonę”

  1. Vardui parašė:

    kad daugiau neturi žmogus ką pasiūlyt…

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Korupcinis siūlymas.Galėjo geriau pasiūlyti , kad visi Lietuvoje esantys šilumos tinklai privalo turėti galimybę naudoti gamtines dujas ir už tą galimybę jas naudoti – mokėti .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto