K. Trečiokas: renovaciją stabdo mūsų mentalitetas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko teigimu, didžiausias daugiabučių namų renovacijos proceso kliuvinys Lietuvoje yra žmonių mentalitetas ir pasyvumas.

Tikisi užkrečiančio pavyzdžio

„Renovaciją stabdo mūsų mentalitetas. Tiesą sakant, geras šeimininkas, nelaukdamas jokių paskatų, šiltinosi, keitė langus ir tvarkėsi savo būstą. Aš suprantu, kad dar yra finansinė pusė – ne visada užtenka norėti, reikia ir gebėti, ir galėti, bet šiuo metu valstybė yra padariusi daug, ir ta parama, ir dėmesys yra pakankamas, ir pagaliau procesas pajudėjo“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė aplinkos ministras.
Vis dėlto, pasak K. Trečioko, šiuo metu jau 600 namų yra pradėję šį procesą ir jų pavyzdžiu pasirems visi kiti.

Niekur nevedanti pozicija

Ministras teigia, kad problema gali būti finansavimas, iš tikrųjų su metais kompensacijos mažės, daugiau reikės paties savininkams prisidėti, bet čia yra jų supratimo ir pasirengimo klausimas.  „Man kartais yra gaila tų iniciatorių, kurie norėtų ir daug savo energijos dėtų, bet daugiabučiame name dauguma žmonių yra pasyvūs ar abejojantys, jų nepavyksta įtikinti. (…) Dažnai pagyvenę žmonės sako: ką man tai, aš čia tiek begyvensiu, žinot, tokia logika niekur neveda“, – teigė K. Trečiokas.
Anot ministro, galima pateikti aibę pavyzdžių, kur renovacija įvyko sėkmingai, ir žmonės yra labai patenkinti. K. Trečioko teigimu, jie ne tik turi komfortą ir moka žymiai mažiau, tačiau žymiai padidėjo ir jų turto vertė.

9 Atsakymai į “K. Trečiokas: renovaciją stabdo mūsų mentalitetas”

 1. kad parašė:

  Zmones placiau atmerke akis! Kas mane gali priversti pasikeisti mano nusavame bute radijatorius, jeigu mane tenkina senieji?! Galime siumos apskaitos skaitliukus imontoti ir i senuosius radijatorius. Kiek parodys jie,tiek ir mokesime uz siluma.Tvarkomes,kai galime patys ir pagal tai,kiek turime pinigu,o ne priverciant listi i skola! Tai keiskit ir privaciunamu radijatrius ar jie to nori ar ne .Kodė yra stekianami dajugiabuciai ir jie verciami daryti,ko,zmonės nenori,,,,

 2. Jolana parašė:

  Kadangi gera renovacija kainuoja nemažai, ir žmonės renkasi kuo pigesnius variantus, nežinodami kas bus po kelių metų iš tos „renovacijos“, kai putos pradės gabalais kristi. Puikus pavyzdys laisvės gatvejė, daugiabutis prie pašto, kuris buvo vienas pirmųjų renovuotų namų – kur tas grožis lupasi gabalais ir krenta žmonėms į balkonus. Pinigų plovimas vidury baltos dienos, žodžiu.

 3. juzis parašė:

  pirmieji priverstines renovacijos protesto reiskiniai pradeda rysketi ,turiu omeny senamiescio parka ,sulauzytos ir padegtos kartuves ,o jeigu uzeitumet i naujaji tualeta ,tai antra karta ten tikrai nebesinores apsilankyti ,tai pirmieji priverstines renovacijos protesto pasireiskimai ,juo toliau tuo jie bus ryskesni

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Ne mentalitetas,bet pinigu stoka ! (uzsimoketi uz renovacija) ir renovacijos atliekamo darbo kokybe! Lietuviskai isvertus,darbu brokas!!!

 5. TAM statybos inz. parašė:

  Neklaidinkite žmonių,nes valstybė dengia tik 40 %,o ne 60%!!!

 6. statybos inz. parašė:

  po juziaus rasiusiam raseivai ,pirma baik 8-nias klases ,po to bandyk savo rasliavas ,pirma-valstybe dengia ne 85% otik 60% ,antra -sienos klijuojamos akmens vata,man paciam dalyvaujant ,trecia-erozija tai irimo reiskinys ,pradedant nuo akmens baigiant tavo neplautais marskiniais ,ketvirta -istatymus leidzia tie patys banditai ir vagys ,taip kad renovacijai grieztas-NE

 7. ... parašė:

  kažin ar ministras matė “Jesica“programą pagal kurią 20metų renovavus namą mokės daugiau už šilumą.Kaip gali įžeidinėti žmones kurie nesutinka su jų sąlygom,mūsu sąskaita nori pakelti lietuvos ekonomiką,iš to turės naudos bankai,statybininkai,administruojančios įmonės….bet tik ne gyventojai pasiėmę kreditą 50tūkst. dvidešimt metų,kokia čia nauda?

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  juzi, juzi…
  Kaltindamas kitus turėtumėt bent jau pats būti teisus.
  Pirma. Kur radote tokią technologiją, kai klijuojama akmens vata?
  Antra. Jūsų kvalifikacija turėtų būti aukštesnė už projektą rengusių architektų ir jį tikrinusių ekspertų. Taip yra?
  Trečia. Statybininkai duoda garantiją laikotarpiui kuris nustatytas įstatymais – Statybos reglamente.
  Ketvirta. Erozija – procesas ar reiškinys, kurio metu ardomas dirvožemio sluoksnis ar kitokio žemės paviršiaus irimas ir nunešimas (upių erozija, bangų erozija, vandens erozija, vėjo erozija).( Wikipedijos info)
  Penkta. Valdžia plėšia? Valdžia atiduoda 85% pinigų už gyventojus statybininkams, gyventojai tik 15%, ir tai plėšimas?
  Išvada. Matyt juzi nebeliko ant ko savo tulžies išlieti, na, bet, tačiau, savo kvailumo rodymą viešai prilyginčiau ekshibicionizmui. ( Wikipedijoj rasite ką tai reiškia :))

 9. juzis parašė:

  trukdo ne mentalitetas,oneismaneliskas pats darbu vykdymas ,kas pradeda klijuoti sienas akmens vata ,nepatikrines armaturos stovio ,apklijavus sienas ir neirengus ventiliacijos ,sienos supelyja,o ant lubu stovi vandens lasai ,todel statybininkai,ilgiau kaip 5-is metus garantijos ir neduoda ,nes zino ,kad ilgiau tas namas neislaikys ,bus sunaikintas erozijos ,o valdzia plesia dar tokius pinigus ,tai banditizmas ir gyventoju apiplesinejimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto