Ką slepia skundai apie privačius interesus?

Rimai Podelienei (kairėje) teko aiškintis Savivaldybės administracijos komisijai, Almai Karvelienei – Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja bei „Tavo pastogės“ valdybos narė  Rima Podelienė buvo kaltinama tuo, kad, balsuodama už šios bendrovės direktoriaus ir pavaduotojo atlyginimų padidinimą bei kitus sprendimus, galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus.
Tokių įtarimų kilo Savivaldybės kontrolierei Almai Karvelienei, kuri po analogiškų kaltinimų Vyriausiosios tarnybos etikos komisijos buvo išteisinta.
Savivaldybės administracijos vadovo sudaryta komisija valstybės tarnautojos elgesyje pažeidimų neįžvelgė.

Kontrolierę supykdė balsavimas?

Pasigirsta kalbų, kad Turto valdymo skyriaus vedėja R. Podelienė Savivaldybės kontrolierės A. Karvelienės pyktį bus užsitraukusi ne šiaip sau.
„Santarvė“ jau rašė apie ažiotažą, kilusį po Savivaldybės kontrolierės audito „Tavo pastogėje“. Bendrovė nesutiko su daugeliu kontrolierės išvadų, surašė keturiolikos lapų pretenziją. Ji pasiekė ne tik Kontrolės ir audito tarnybą, bet ir Savivaldybės administracijos direktorių, Savivaldybės merą, Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetą.
Tačiau į „Tavo pastogės“ direktoriaus Antano Naujoko pretenziją nebuvo atsižvelgta – bendrovės valdyba, kurioje dirba trys Savivaldybės administracijos atstovai, įpareigojo įmonės vadovą vykdyti audito išvadas. Prieš balsavo tik valdybos narė – R. Podelienė, raštu pareikšdama savo atskirąją nuomonę.

Kilo įtarimų dėl deklaravimo

Į Savivaldybės administracijos direktorių Bronių Kryžių dėl galimo interesų konflikto kreipusis  Savivaldybės kontrolierė A. Karvelienė „Santarvei“ teigė, kad kaltinimai kerštu yra laužti iš piršto. Tuo labiau kad įtarimai, kilę dėl valstybės tarnautojos, nesusiję su „Tavo pastogės“ auditu.
Galimi įstatymo pažeidimai išryškėję, rengiant Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį už 2017 metus (Savivaldybės biudžetinių įstaigų, Savivaldybės iždo ir kitų Savivaldybės kontroliuojamų viešojo sektoriaus subjektų finansinių ataskaitų rinkinys, parengiamas kaip vieno viešojo sektoriaus subjekto finansinių ataskaitų rinkinys – B. R.).
„Atlikdami auditą patikrinome visus Savivaldybės administracijos skyrių vedėjus ir kitus darbuotojus, kurių viešųjų ir privačių interesų deklaracija turi būti viešai paskelbta. Mums pasirodė, kad Turto valdymo skyriaus vedėja pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, todėl ir rekomendavome įstaigos vadovui, t. y. Savivaldybės administracijos direktoriui, pasidomėti“, – paaiškino kontrolierė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Ką slepia skundai apie privačius interesus?”

 1. Bazilijus parašė:

  O bože, padidino direktoriaus ir pavaduotojos atlyginimus????????? Klausimas… ar reikia????? už kąąąąąąąą?

 2. Pranašumas parašė:

  Podelienei liko daugiau!

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  mergaitės, gyvenkite draugiškai…juk tiek beliko…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Mazeikiu MBU ir Admituras nori islikti vieninteliais ir zlugdo Tavo pastoge.Cia dar ir zlunganti partija prikisusi savo nagucius.Palaikykime daugiabuciu varguoliai konkurentus,o tai suvalgis mus su vis didejanciais mokesciais

 5. Tomas parašė:

  Cirkas be pinigu paskui vakare prie konjaka aptaria ivykius ar mazeikiuose varnas varnui gali kirst i aki jau kur kur bet tik ne mazeikiuose.

 6. Asta parašė:

  Keista, keliasi „Tavo pastogė“ atlyginimus, o nesugeba atlikti savo tiesioginių pareigų, kur logika ir už ką tie atlyginimai keliami tada?

 7. Gyventoja parašė:

  O dieve gal išklausei mano maldas. ..seniai auditas turėjogyventojaI yra apgaudinėjami. ..gal bus teisybė. .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto