Kad Joninių nakties pramogos nevirstų nelaimių statistika

Kazio VOZGIRDO nuotr. iš redakcijos archyvo

Artėjant Joninėms ir magiškai Rasų nakčiai, policija neabejoja, kad norinčiųjų pramogauti kelias dienas bus, ir įspėja susiruošusiuosius linksmintis vairuotojus: ilgąjį savaitgalį visoje šalyje vyks sustiprinta vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų bei greičio kontrolė.

Sustiprinta kontrolė

Prevencinių priemonių, kurias birželio 23–26 dienomis vykdys policijos pareigūnai, tikslas – užtikrinti, kad švenčių dienomis, kai visoje šalyje padidėja eismo intensyvumas, eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ar net chuliganišką vairavimą.

„Iki soties mėgaukitės Rasų šventės apeigomis bei burtais, tačiau keliaukite atsakingai, neapsisvaiginę alkoholiu. Tai viena svarbiausių rekomendacijų visiems eismo dalyviams. Ir dar. Nors ir skubėdami ieškoti paparčio žiedo, neviršykite leistino važiavimo greičio ir pasirinkite jums saugų greitį“, – akcentuojama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime.

Taip pat primenama, kad nederėtų pamiršti užsisegti saugos diržų ir prievolės mobilaus ryšio priemonėmis naudotis, tik pasitelkus laisvų rankų įrangą. Dėmesys turėtų būti sutelktas tik į kelią. Pasirūpinkite ir kartu keliaujančiais vaikais: nepalikite jų be priežiūros, nepamirškite vaiko ūgiui ir svoriui pritaikytos kėdutės ar pasostės.

Patarimai pėstiesiems

Pėstiesiems Joninių naktį, kaip ir kitomis naktimis, labai pravartu nepamiršti atšvaito. Žengdami į važiuojamąją kelio dalį, būtinai įsitikinkite, kad tai saugu. Atsargiam reikėtų būti net ir pėsčiųjų perėjoje – dėmesį skirkite važiuojamajai daliai, o ne mobiliajam telefonui. Dviračių ir paspirtukų vairuotojams, važiuojantiems keliu, reikėtų apsitaisyti ryškiaspalve liemene, nes ji vairuotojus privers jus pamatyti. Ir nevažiuokite pėsčiųjų perėjomis! Jas kirskite nulipę nuo savo dviratės transporto priemonės.

2021 metų duomenimis, birželio 23–24 dienomis šalies keliuose įvyko 20 eismo įvykių, per kuriuos buvo sužeisti 22 žmonės. Ko gero, nė vienas jūsų nenori tapti tokios statistikos dalimi. To išvengti  tikrai galima, nes viskas priklauso tik nuo mūsų pačių pastangų.
Parengta pagal policijos pranešimą 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto