Kai kurie verslo liudijimai mažeikiškiams brangs

Mažeikių rajone per devynis šių metų mėnesius verslo liudijimų išduota už beveik 500 tūkst. litų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo kitų metų keičiasi verslo liudijimų išdavimo tvarka bei kaina. Kai kurios veiklos rūšys bus sujungtos, kitos panaikintos. Už savo teikiamas paslaugas brangiau mokės muzikantai, kai kurie statybininkai ir šeimininkaujantys pobūviuose vyrai ar moterys.

Laukia apribojimai

Viena pagrindinių naujienų tai, kad verslo liudijimas nebebus išduodamas žmonėms, kurie yra pridėtines vertės mokesčio (PVM) mokėtojai, tai yra jeigu jų pajamos per metus viršija 100 tūkst. litų.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjos Rimos Podelienės teigimu, dėl šio pakeitimo iš veiklų sąrašo bus išbrauktos kai kurios žemės ūkio veiklos, pavyzdžiui, pynimui skirtų augalų auginimas, žuvų gaudymas ir kitos.
Pasikeitus tvarkai sumažės ir verslo liudijimų pagal prekybos rūšis. Išskiriamos tik dvi: prekyba ir prekyba ne maisto produktais. Nebebus išskirtas ir periodinės spaudos platinimas.
Įsigijus šios rūšies verslo liudijimus, prekyba bus galima kioskuose, turgavietėse ir pan.
Be to, į verslo liudijimą nebebus galima įrašyti daugiau nei vieną pavardę. Iki šiol į verslo liudijimą buvo galima surašyti kelis šeimos narius.
R. Podelienės teigimu, nuo kitų metų verslo liudijimų turėtojai nebegalės verstis didmenine prekyba. Tai yra negalės parduoti produkcijos tokį patį verslo liudijimą turinčiam asmeniui.

Numatomos išimtys

Turintiesiems verslo liudijimą ir besiverčiantiesiems gyvenamosios paskirties patalpų nuoma nebereikės pildyti pirkimopardavimo kvitų. Tačiau pakeitimai numato ir apribojimų.
„Iki šiol, įsigijus verslo liudijimą patalpų nuomai, buvo galima nuomoti įvairios paskirties patalpas, o nuo Naujųjų metų – tik gyvenamąsias“, – aiškino R. Podelienė.
Gyventojams, kurie sugalvos nutraukti veiklą pagal įsigytą verslo liudijimą anksčiau laiko, bus grąžinami pinigai už nepanaudotą laikotarpį.
Pametus verslo liudijimą, bus išduodama ne kopija, kaip buvo iki šiol, bet naujas verslo liudijimas. Už jį papildomai mokėti nereikės.
Pasak R. Podelienės, turintys internetinę prieigą, galės jį tiesiog išsispausdinti.

Pirks brangiau

Kitais metais brangs ir kai kurių kitų veiklų verslo liudijimai.
R. Podelienė „Santarvei“ sakė, kad minėti dokumentai branginami atsižvelgus į gyventojų pastabas ir išanalizavus esamą situaciją.
Už verslo liudijimus brangiau mokės muzikantai, pobūvių šeimininkės, kai kurie statybininkai ir medienos ruošėjai.
Verslo liudijimai, suteikiantys teisę užsiimti namų ūkio veikla, kurią sudaro šeimininkavimas pobūviuose, butų tvarkymu, pabrangs bene daugiausiai – nuo 500 iki 800 litų. Metų pajamų mokesčio dydis už medienos ruošą, malkų gamybą šoktelės nuo 400 iki 600 litų, o statybos baigimo, apdailos darbus – nuo 1 000 iki 1 200 litų.

Atsižvelgė į pastabas

„Branginant verslo liudijimus buvo atsižvelgta į žmonių pageidavimus ir pastabas. Realiausios pastabos buvo dėl muzikantų ir fotografų, nes jų darbo pobūdis yra panašus: aptarnauti žmonių pobūvius“, – sakė R. Podelienė.
Gyventojų Savivaldybei pateiktose pastabose sakoma, kad muzikantai esą turi vieną pagrindinį pranašumą prieš fotografus, nes jie konkuruoja tik tarpusavyje, kadangi nedaug kas iš švenčių dalyvių moka groti. O fotografams esą jau yra daug sudėtingiau, nes jie konkuruoja ne tik tarpusavyje, bet turi dar ir keliolika konkurentų – pobūvio dalyvių.
Pastabose teigiama, kad daug kas iš šventės dalyvių turi savo fotoaparatą ir patys fotografuoja, todėl verslo liudijimų kainos turėtų būti mažesnės arba bent jau vienodos.
Apsvarsčius visas galimybes, nuspręsta verslo liudijimą muzikantams branginti nuo 800 iki 900 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto