Kai susikalba organizacijos…

Jolitos Butkienės nuotr.

Kiekviena bendruomenė nėra sudaryta vien tik iš jaunimo arba vien tik iš vyresnio amžiaus žmonių. Todėl nenuostabu, kad kaimo bendruomenėse renginiai veja vienas kitą. Didžiausias indėlis – ne idėjos ir renginiai, o organizacijų vieningumas ir draugiškumas, susikalbėjimas, kurio taip stinga šių laikų visuomenėje.
VšĮ „Būk su manimi“ komanda yra stipri organizaciniais gebėjimais, nors jos narius galima suskaičiuoti vienos rankos pirštų. Jei komanda viduje vadovaujausi pagarbos vienas kitam principu, tai akivaizdžiai atsispindi jos visuomeninėje veikloje.
Susiradę tokių draugų kaip asociacija „Gerumo galia“ ir Mažeikių menų studija „Erdvė“, jie kartu šventė Mamos dieną, dalyvavo Mažeikių gatvės muzikos dienoje su šokių grupe „Gera būti“, dabar jau planuoja sporto šventę. Neįtikėtinas komunikacijos menas: skirtingi žmonės, skirtingos bėdos ir skirtingi rūpesčiai, o juos jungia šypsena, pasitikėjimas ir pagarba. „Kitoks aš: tai savęs atradimas ir kito kitokio priėmimas. Tai išgyvenimo sunkioje visuomenėje principas. Vienybė yra mūsų ginklas prieš abejingumą“, – mintis dėstė Všį „Būk su manimi“ direktorė Jolita Butkienė.
Todėl visai nenuostabu, kad Mažeikių apylinkės seniūnijai priklausantys Bugeniai pamažu keliami saulės link. Pavasarį jie palydėjo su socialine konsultante Daiva Čiužiene. Jos pamokymai, patarimai, konsultacijos ir energijos teikianti arbata buvo žingsnis vasaros link. „Kuo arčiau gamtos gyveni, tuo saugesnis jautiesi“, – kalbėjo Mažeikių rajono viešosios bibliotekos Bugenių filialo bibliotekininkė Irena Cilinginienė. Bugenių kaimo žolininkės mėgėjos aktyviai jungėsi į diskusiją, dalijosi savo patirtimis, aptarinėjo, kur ir ką galima rasti, kokios gerosios žolelės auga daržuose. Vizualinės pamokėlės priminė pamirštas žoleles. O sveikatai stiprinti buvo sudaryta keletas žolelinių „miksų“. Taigi paskutinis gegužės šeštadienis projekto dalyviams „Nebūk vienas“ nenuėjo veltui.
Neabejingos kaimui organizacijos – Mažeikių rajono viešosios bibliotekos Bugenių filialo, VšĮ „Būk su manimi“ ir Bugenių bendruomenės – stengiasi kaimo žmonių nepalikti sunkioje vienatvėje. Be pasibuvimų su savo bendraamžiais, jie kviečiami ir į kitus renginius, pavyzdžiui, į Šeimos šventę. Vasaros sutiktuvės ja ir prasidėjo. Šeimos šventė buvo skirta Vaikų dienai. Ją Bugenių kaimas pasitiko su Piratų mankšta, spalvotais burbuliukais, rankos taiklumu ir draugiškais linksmais pokalbiais. Biblioteka buria ne tik vaikus, bet ir suaugusius: jei vaikai linksminasi, tėvai karštą dieną gali pasidžiaugti pokalbiais bibliotekoje ir atsigaivinti. Smaližiams vaikiško skanaus „dopingo“ parūpino Bugenių bendruomenė.
Viskas labai gerai dera, sustyguota iki paskutinio žingsnio. Jokio organizacijų nesusikalbėjimo – vieningumas ir šypsenos jungia visus renginius.

Julija MATULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto