Kai susivienijo trys vaikų stovyklos

Stovyklautojai atidžiai klausosi instruktoriaus aiškinimo apie parašiutą, nors patiems jo sudėti nereikės. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Kaip fainiai!
– Aš noriu dar!
– Mamaaaaa, ar matei?..

Vienas per kitą šaukia vaikai iššokę iš lėktuvo, paknopstom bėgdami pas jų laukiančius tėvus. Šerkšnėnų aerodromas prisipildo vaikiško klegesio, juoko ir įspūdžių dalijimosi. Net ir santūriausias suaugęs žmogus nesusilaikytų nuo šių emocijų pliūpsnio.

Šios emocijos kilo paskutinėmis liepos dienomis, tada, kai trys kaimo vaikų vasaros stovyklos susivienijo ir vaikams bei jaunuoliams pasiūlė įsimintiną pramogą.

Progą paskraidyti lėktuvu ir mūsų savivaldybę pamatyti iš viršaus pasiūlė Mažeikių aeroklubas, ne pirmus metus įgyvendinantis vaikų ir paauglių užimtumo programas.  

Prie aeroklubo stovyklos vaikų prisijungė ir kitos dvi: VšĮ „Būk su manimi“ stovykla „Keliauk su kuprine 3“ (turistinė) bei VšĮ „Dirbinyčia“ stovykla „Būkime vasarą kartu“ (dieninė, įsikūrusi Ruzguose). Šį vaikų vasaros poilsį iš dalies finansavo Mažeikių savivaldybė.

Visų trijų stovyklų vadovės: (iš dešinės) Almantė Karpienė, Ala Morkūnienė,
Jolita Butkienė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Tos dienos įspūdžiai vis dar neišblėsta, nesiliauja susirašinėjimas. Žinutės – ne tik iš vaikų, bet ir iš jų tėvelių: „Ačiū“, „Šitą dieną užskaitau!“, „Nežinojau ko tikėtis, bet buvo kažkas tooookio!“, „Ačiū! Mano norai ištesėti, o baimės išsklaidytos! Ačiū“, „Ačiū už šitokią nuostabią galimybę pamatyti gimtąjį miestą kitu kampu!“, „Mano vaikas laimingas“.

Ar reikia dar ką nors pridurti? Šios kaime gyvenančių vaikų emocijos yra puikus atsakymas į klausimą, ar reikia vasaros stovyklos kaime. Jis buvo kilęs, pateikus paraiškas dėl stovyklų finansavimo. Bet juk gera žinoti, kad yra kelių dienų vasaros stovyklos, kurios gali vaikams suteikti džiaugsmo, nors trumpai pasirūpinti jų užimtumu, paįvairinti kasdienybę.  
Elena VALIUKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto