Kaimo bendruomenėms – milijonas eurų

2016-aisiais, kurie yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, Žemės ūkio ministerija savo kraštą auginančioms kaimo bendruomenėms skirs daugiau lėšų nei pernai – 1 mln. eurų. Paraiškos paramai gauti bus renkamos nuo kovo 7 d. iki balandžio 8 d.

Paraiškos pradedamos rinkti

Kaimo bendruomenės visada aktyviai teikia projektus gauti paramą iš nacionalinio biudžeto lėšų. Pernai kaimo bendruomenių ir jų asociacijų projektams skirta 800 tūkst. eurų, užregistruotos 376 paramos paraiškos iš 54 Lietuvos savivaldybių. Daugiausiai lėšų buvo prašoma kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymui ir priežiūrai.
„Esu įsitikinusi, kad tiek kaimų, tiek rajonų širdis yra būtent jų bendruomenės, kurios aktyviai siekia keisti gyvenimą kaime, todėl šiemet joms skyrėme dar daugiau lėšų nei pernai. Norėdami, kad jos spėtų susiplanuoti savo renginius, pasistengėme, kad paraiškos paramai gauti būtų pradėtos rinkti jau kovo mėnesį“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Atsižvelgiant į tai, kad šiemet – Vietos bendruomenių metai, bus remiami projektai pagal dar dvi naujas veiklos sritis: tradicinių renginių bei kaimo vaikų ir jaunimo bendruomeniškumui ir pilietiškumui ugdyti skirtų renginių organizavimas.

Gali teikti ir bendruomenes vienijančios organizacijos

Viena iš naujovių yra ta, kad projektus galės teikti ir rajono kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos, tačiau tik tradiciniams renginiams organizuoti. Kita naujovė – visi pareiškėjai po projekto įgyvendinimo kartu su mokėjimo prašymu turės pateikti trumpą aprašymą apie įgyvendinto projekto rezultatus.
Paramos dydis projektui priklausys nuo veiklos srities, pagal kurią teikiamas projektas, ir nuo to, kas teiks paramos paraišką.
Atkreiptinas dėmesys, kad materialinei bazei stiprinti paramos galės kreiptis tik kaimo bendruomenės.
Paramos dydis projektui – iki 3000 Eur. Iš valstybės biudžeto lėšų bus kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Taigi bendruomenė prie projekto įgyvendinimo turės prisidėti ir savo piniginėmis lėšomis.
Pretenduoti į paramą galės tik tos kaimo bendruomenės, kuriose yra bent 30 narių, ir kurios per pastaruosius dvejus metus (2014–2015 m.) iš Žemės ūkio ministerijos negavo valstybės biudžeto lėšų materialinei bazei stiprinti arba viešosioms erdvėms sutvarkyti. Tokios pat sąlygos bus keliamos ir toms kaimo bendruomenėms, kurios norės vykdyti projektus, susijusius su viešųjų erdvių sutvarkymu – šiems projektams galės būti skirta iki 5000 Eur.
Projektus, susijusius su kaimo vaikų bei jaunimo bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymo renginių organizavimu, taip pat galės įgyvendinti tik kaimo bendruomenės.
Paramos dydis tokio pobūdžio projektams sieks iki 1500 Eur, o išlaidos bus finansuojamos 100 proc.
O štai paramos tradiciniams renginiams organizuoti galės kreiptis ne tik kaimo bendruomenės, bet ir rajono ar nacionaliniu lygmeniu kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos. Tokių projektų išlaidos bus dengiamos visu 100 proc. Kai paramos kreipsis kaimo bendruomenė – parama galės siekti 1500 Eur, kai rajono mastu kaimo bendruomenes vienijanti organizacija – iki 3000 Eur, o kai nacionaliniu lygmeniu kaimo bendruomenes vienijanti organizacija – iki 5000 Eur.
Paramos paraišką galima teikti tik pagal vieną veiklos sričių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto